Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A "szivarólmos pergetés" az a...

A "szivarólmos pergetés" az a dropshotozás?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hogy tilos de gugli találat sincs rá. Csak mert ha én nem szivarólommal dropshotozok akkor az legális lenne?

2020. szept. 18. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Gömbolommal is lehet dropshotozni. En nem pergetek, de miert lenne tilos? Ugyanaz mint a twisterezes, csak az olom nem a gumihalban, hanem alatta van.
2020. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A szivarólmos pergetés alatt a gereblyézést érted?
2020. szept. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezaz hogy nem tudom mi az. Sehol nincs leírva, csak az itteni horgászegyesület minden vízterületén tilos. De a google találat sincs rá.
2020. szept. 19. 04:12
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ismered a jigfejet, amin az ólom ugye a horogra van öntve.

Na most ugyanezt hármashoroggal elkészítve, de bazinagy méretű horoggal és nagyobb ólommal hívják gereblyének.


Ezt behajítják oda ahol sok a hal (busa) majd húzzák ki és a halba oldalról beleakad.

2020. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó de külön le van írva hogy a gereblyézés is tilos. Minek írnák kétféleképp?
2020. szept. 19. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Talán nem véletlenül nincs "közkinccsé" téve a gereblyézés, a különböző orvvadász módszerekről sem találsz sok részletes leírást az interneten.

Tiltott módszer, bizonyos helyeken, ahol nagy tömegben összeáll a hal a "kapálók" nem csak sokat kifognak, még többet megsebesítenek.


Az már egy másik kérdés, hogy nem egy-két víz van, ahol az összes pergető műfajt tiltják, azzal indokolva, hogy gereblyézésre alkalmas - a kérdés szempontjából az a lényeg, hogy az adott vízterületen tiltják-e a pergetést (esetleg bizonyos verzióját), vagy sem.


A szivarólmos műlegyezés egy régi, balinos technika, modernebb verziója a pilker, nem sok köze van a drpshothoz (kb, hogy mind a kettő pergető módszernek minősül)


[link]

2020. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak megjegyzem, hogy egy nagy hármashorog a körforgó villantón, vagy egy támolygó után simán lehet gereblyézős cuccként használni.


Én a meder alját szoktam "átgereblyézni" ne tudd meg mennyi beszakajtott fonottat, etetőkosarat kiszedtem már. A konzervdobozok, etetőanyagos zacskókat nem is számolom. De hogy kerülnek ezek bele???

2020. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!