Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Életemben először megyek...

Életemben először megyek uszodába. Mit kell tudnom, mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétfőn életemben először megyek uszodába, szeretnék a tartásom miatt úszni, illetve jól esne egy kis mozgás.

Tudok úszni, gyerekkoromban sokat jártam strandra, meg youtube-on is néztem a helyes technikákat.

Úszósapkát már beszereztem.


Meló miatt csak reggelente tudnék járni, kb napi 2-3 órát. Hányszor érdemes egy héten járni?


Ha odafigyelek az étkezésemre akkor milyen hamar látszódna a hatása?

Érdemes lenne fehérjeport vennem?


Tekintettel arra, hogy csak nyaranta úsztam régen, elég béna és lassú vagyok. Nem zavarnak ki a vízből ha ott szerencsétlenkedem?


Remélem nem lesznek sokan reggelenként.


Köszönöm a válaszokat!

22/F



2020. okt. 22. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A víz felett vegyél levegőt!
2020. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Papucs, törcsi, sapka.

Ahogy én megfigyeltem a középső sávokban tempóznak a "nagyok"

Szóval a külsőben vagy ha van üres ott jó leszel. Jobb oldalt használd, mert rendszeresen jönnek szemből is és aki előzni szeretne annak is van hely

Hátúszást csak akkor ha van hely kacsázni vagy magabiztosan tartod az irányt. Kb ennyi jutott eszembe

2020. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Annyiszor járj, amennyiszer ráérsz, és amit még nem érzel fárasztónak. A 2-3 óra egy alkalomra szerintem soknak hangzik hobbi szinten, ha 1-1.5 órát intenzíven úszol, az többet ér, mint 2-3 óra tinglitangli.


Hatás alatt mit értesz? Nekem közvetlenül egyetlen alkalom után is csökken a derékfájásom, nyilván ez nagyrészt placebo, de tartósan ténylegesen is segít, de nem tudom megmondani mennyire. Izmosabb nem lettem, de mondjuk én futás mellett úszok, hogy aznap a lábamat, törzsemet kíméljem, de mégis meglegyen az erőnléti edzés.


Fehérjeport akkor használj, ha kajával már nem tudsz elégséges mennyiséget bevenni, ez nem akkor lesz, mikor elkezdesz sportolni.


Nem zavarnak ki, ha már minden sávban vannak, olyan sávot válassz, ahol hasonló tempóban úsznak. Azt kitapasztalod mennyien lesznek, én volt ahová többet nem mentem, mert túl sokan vannak, mostanában emiatt egy termálfürdő kinti úszómedencéjében úszok, ott nincsenek hétköznap reggel.

2020. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szemüveget mindenképp vegyél, ne csak sapkát.
2020. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Gombaölő krém!

SOK, gombaölő krém!!!

2020. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Utolsó: mire érted a gombaölő krémet? Elkaphatok valamit?

2020. okt. 23. 08:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik uszodában a sávoknál ki van írva, hogy gyors, közepes, vagy lassú úszóknak, valamint az, hogy sportoló, vagy vendég sáv. Ezt nézd meg, nehogy rossz sávba menj!

Az első alkalom alapján tűzz ki egy célt a következőre! Mondjuk ha 500 m-t tudtál úszni, akkor legközelebb 750 és így tovább...

Nyáron találkozunk a Balatonátúszáson😀

2020. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem kell figyelned semmire. Csak megúszod már, ha valami nagy balhét okoznál is, de miért okoznál?
2020. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 óra előszőr biztosan sok lesz (már, ha folyamatos úszásra gondolsz). Tarts fokozatosságot. Ne akarj gyorsan úszni. Figyelj a teknikára. (Rossz mellúszásnál garantálom a nyak beállását napokra.)

Én is autodidakta módon tanultam úszni. Rengeteg jó leírás, video van. Akár rész elemek begyakorlásával is kezdheted.

Ezek a tanácsok jutottak most eszembe. Sok sikert!

2020. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tekintettel arra, hogy csak nyaranta úsztam régen, elég béna és lassú vagyok. Nem zavarnak ki a vízből ha ott szerencsétlenkedem?"


Hááát... :D

Attól függ, hogy hova mész. Melyik uszodába mész?

2020. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!