Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Létezik egy olyan pl. lista,...

Létezik egy olyan pl. lista, hogy a Shimano márkán belül melyik orsó típus hol helyezkedik el a másikhoz képest?

Figyelt kérdés
A bringás típusokhoz találni ilyet. Pergetéshez, match botos horgászathoz keresnék valamilyen orsót és szeretném tudni, hogy mi az a minimum típus amit érdemes venni.

2020. dec. 18. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy úgy kellene orsót választani mint bringát :))

egyébként nem hallottam róla hogy orsókról lenne efféle lista.

Pergetéshez mindenképpen a nagyobb áttétel a jó tehát minimum 5.2:1

vagy felette legalább 3 csapágyas. Elsöfékes legyen, és legalább 30 as méret, és hát ugye az ár azt te tudod neked mennyi fér bele!

Az nyilván való hogy alsó kategóriás orsótól / 15 ezer alatt/nem lehet ugyan azt el várni mint egy 30 ezrestöl, na de a bringáknál is ez a szitu.

Ballagj el egy két jobb horgászüzletbe és vegyél kézbe pár orsót

abból ami neked jo lehet tekerd meg öket aztán választasz ahogy az izlésed

és a pénztárcád jonak látja!

2020. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen lista, nem is lehet.

A horgásznak kell eljutni arra a szintre, hogy az igényeihez igazított felszerelést meg tudja találni.

Az igények pedig nagyon eltérőek lehetnek, van, aki megelégszik a néhány ezresért vásárolt cájggal, és van a másik véglet, aki százezreket kifizet egy csúcskategóriás botért, orsóért.


Azért, hogy némi támpontos mégis legyen, próbálj beszerezni egy Shimano katalógust.


[link]

2020. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Először is azt kéne tudatosítani magadban hogy nem egy életre választasz orsót. Ezek a mai darabok szervizeléssel aktív használat mellett 5-6 évet bírnak jobb esetben, az olcsóbbak 2-3. Ha úszózáshoz kell, akkor nem lesz extrém igénynek kitéve, lehet egy kisebb minimum 2+1 csapágyas orsó pl:

[link]

2020. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A választást rábíznám a kérdezőre, mindenkinek mások az igényei.

Pl a linkelt orsót én nem választanám magamnak sem pergetésre, sem matchezéshez.

Előbbihez nem elég masszív, utóbbihoz pedig kicsi, és a Shimanónál ez az a kategória, amit azoknak gyártanak, akik Shimanot akarnak, de arra valójában nincs pénzük.

Természetes, hogy vannak, akiknek ez tökéletesen megfelel, azért is a legjobb ha mindenki maga választ, ami persze nem egyszerű, ha nincs kiindulási pont.

2020. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

4

Miért lenne kicsi matchbotozáshoz? Ahhoz, hogy 20 méterekre bedobáljon meg pár dekás keszegeket kirángasson bőven jó.

2020. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem idén match felszereléssel a legnagyobb halam egy 11,5 kilós ponty volt. Nyilván nem ez a jellemző, de nem árt ám, hogyha olyan helyen horgászik az ember ahol reális esély van mondjuk pontyba futni, hogy normális felszereléssel tegye azt.


Mondjuk szvsz egy 10e+ ft-os orsó már a bőven jó kategória. A legalja 2-3e forintos orsókhoz képest legalábbis biztosan. Nyilván jobbegy 40-50-100e forintos orsó, csak nem annyival mint amennyivel egy 10e-s egy 3es-től..

2020. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. 3000-s vagy 4000-s méretű Sahara modell valószínűleg megfelel majd az igényeimnek.
2020. dec. 20. 13:58
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

6

Ahhoz hogy kifogd azt a pár keszeget meg 1-2 pontyot bőven jó az 1-2 ezer forintos orsó is. 7-8 ezerért már lehet egész jókat is kapni amik több évig kiszolgálnak, nekem van olyan 12 ezres Abum amit évek óta tengeri horgászatra használok és simán bírja a kiképzést minimális karbantartással. Nem egy Saltiga de elég sok mindenre elég ha tudod használni. Sok embert ismerek aki Shimano Fx-et meg Daiwa Crossfire orsókat használ tengeri horgászatra is. Nyilván nem örök élet ilyen használat mellett de azért sok mindent kibírnak ezek. Édesvízi használatra bőven elég. Kicsit upgradeled a dragot, meg beleraksz egy-két csapágyat, akkor 1500 forintból megvan az amit a 20 ezres kategóriában se nagyon kapsz meg.

2020. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

#8#

Amit leírtál, az is oda vezet, amit én is írtam, mindenki maga döntse el, hogy a rengeteg lehetőség közül neki melyik felel meg.

A környezetemben lévő horgászokon is szinte mérhető, mennyire különböznek az igények, az egyik alá, a másik fölé nem hajlandó menni egy bizonyos árnak, inkább az a jellemző, hogy egy meghatározott összegért keresik a jobb lehetőséget

2020. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#8

Nekem a horgászat szórakozás, nem a húsért horgászom. Pont ezért nem 2-3e forintos orsókkal szerencsétlenkedek, mert ha csak 1 jobb halam megy el egy vacak orsó xar fékje miatt az már elcseszi a napomat és a szórakozásomat.


Sajnos nem engedhetek meg magamnak 30-40-50e forintos orsókat, de szerintem egy 10e forintos orsó már klasszisokkal megbízhatóbb, mint egy 3e-s Lidl és társai. Maximum ha nem lesz olyan tartós, mint egy drágább darab akkor majd 2 szezon után veszek egy újat belőle. Valószínűleg még így is jobban járok...

2020. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!