Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Létezik egy olyan pl. lista,...

Létezik egy olyan pl. lista, hogy a Shimano márkán belül melyik orsó típus hol helyezkedik el a másikhoz képest?

Figyelt kérdés
A bringás típusokhoz találni ilyet. Pergetéshez, match botos horgászathoz keresnék valamilyen orsót és szeretném tudni, hogy mi az a minimum típus amit érdemes venni.

2020. dec. 18. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

10

Az orsó miatt egy halat se fogsz bukni. A rossz technika miatt bukhatsz halakat. De ha biztosra akarsz menni a Tesco halpultját ajánlom egy 500Ft-ért bármelyikkel fotózkodhatsz. Ott 100%-os lesz az eredményesség. Egy igazi horgász meg egy faággal meg madzaggal is fog halat ha kell.

2020. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Óh hát persze. A mestert hallottuk, aki bármit kiszed egy faággal és bálamadzaggal!
2020. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én már sajnos vesztettem el halat a letapadt, majd hirtelen meginduló fék miatt. Éjszaka volt ezért csak saccolni tudom, de közel volt a 10 kilóhoz. Ezért is keresem a legjobbat amit vehetek adott összegért.
2020. dec. 21. 01:39
 14/18 anonim ***** válasza:

13

Vehetsz 200 ezres Stellát is annak is le fog tapadni karbantartás nélkül. Egy orsó se örök élet sőt sok már a gyárból úgy jön ki hogy le kell szervizelni mert telenyomják zsírral és sok helyen pont ez okoz gondot.

2020. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14#

Fejtsd már ki, miért fáj az neked, ha valakinek magasabbak az igényei az orsóval szemben, mint a tied, és hajlandó plusz pénzt kiadni érte?


" Egy orsó se örök élet sőt sok már a gyárból úgy jön ki hogy le kell szervizelni mert telenyomják zsírral és sok helyen pont ez okoz gondot."

Tapasztalataim szerint meg a gyenge minőségű alapanyag használat, a rossz hézagolhatatlan illesztések utólagos karbantartással nem javíthatóak, és továbbra is tartom, hogy mindenki maga tudja "betájolni" az igényeihez megfelelő orsókat, legfeljebb az lesz gond, hogy a sok közül melyik legyen az az egy...


Nekem is volt már a kezemben olyan orsó, aminek a fékje két állásban volt állítható: vagy szorult, vagy szabadon futott.

Volt olyan, ami "csak" megbízhatatlannak bizonyult, beállítva is mindenféle előjel nélkül megszorult, megszaladt... ezeket a darabokat olyan gyakorlatlan horgászoknak adják el többnyire, akik nem is tudják, mire való a fék, azt teljesen behúzva horgásznak, halvesztés után jön a felismerés, hogy lehetne-e másképpen csinálni.

Lehetne, de amikor az orsóban a fék egyetlen filc korong lenne, azon a zsír nem segít, abból kihagytak néhány fontos elemet, és helye sincs a dobban a plusz lamelláknak, alátéteknek.

2020. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15

Én még nem találkoztam olyan orsóval amiben egy filc alátét lenne a dragnél. Ismerős Decathlonos saját márkás filléres kínai orsójában is karbon alátétek vannak, de az átlag olcsókban is van 3 olcsóbb anyagból igaz. És igen ezeket érdemes cserélni, tisztítani időnként mindegyik orsónál, mert eléggé igénybe vannak véve. És ez alól a 200 ezres orsók se kivételek.

2020. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kidobni azért egy orsót mert vacakol a drag vagy mert kipattant a helyéről az anti-reverse rugója az nem igényesség az én szótáramban, hanem ostobaság.
2020. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15

Ne küzdj vele, ő A PROFI horgász. Aki jobban tudja, mint a gyártók, ahol a sok hozzá nem értő mérnök "telenyomja zsírral". Ő az, aki sosem veszít halat, hiszen az a hibás technika jele lenne, ha bármi megtép. Ő A PROFI horgász, aki egy botra kötött bálamadzaggal is kiszedi az akadóból az amúrt, hiszen hibátlan a technikája.


Nekünk pórnépnek, amatőr horgászoknak meg marad a normális felszerelés, hátha azzal van esélyünk...

2020. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!