Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kajakozás vagy Kenuzás épít...

Kajakozás vagy Kenuzás épít nagyobb izmokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kajakozás vagy a kenuzás dolgoztat még több izmot? Melyiktől lehet jobban izmosodni?

Illetve valamelyiknél a 195cm magasságom előny(ös) lehet?



2021. márc. 12. 20:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#10 elnéztem hagyjál már
2021. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha kimondottan az izmosodás a cél én a kajakot választanám. Az biztos, hogy “szimmetrikusan” növeszti az izmokat, mert ott két oldalra evezel. A kenunál viszont egy oldalra. Nyilván cserélni kell..., de Budapesten szerintem a kajakozást sokkal egyszerűbb elkezdeni, vannak klubok és egyesületek.
2021. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Könyvmolygirl válasza:
47%
Én személy szerint kenuzom lassan 2 éve. A versenyeken megfigyelem hogy többségben a kenusok izmosabbak, persze a kajakosok is, de ki hogy látja. A #12-vel teljesen egyetértek.
2021. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
58%

Látom egymásra talált a válaszadók között egy kajakos és egy kenus😂

Ugyan azt a kondit ugyan azokat a futásokat , úszásokat csinálják a kenusok mint a kajakosok.

A vízi munkába sincs kimondottan nagy különbség terhelésbe.

A kenu egy kezdő számára nehezebb.

Aki meg azt mondja hogy fél oldalas leszel a kenutól az egyszerűen nem ért hozzá.. a karok csak támaszként használjuk az erőt a hátból és a csípőből nyerjük ki

Na meg néz meg egy kenust az olimpiai döntőbe mennyien féloldalasok 😉

Nyíl egyenes hátuk van

2021. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!