Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mikor és hogyan kell harcsázni?

Mikor és hogyan kell harcsázni?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy kavics bányató, ahol van jó pár harcsa. Meg is van a felszerelésem, de eddig semmi eredmény nem volt :( Milyen csalival érdemes próbálkozni? Eddig gilisztával próbálkoztam, de olvastam olyat is, hogy rothasztott csirkemáj is jó vagy élőhal. Úszóval próbálkoztam eddig délután és este (17-22h között. A tó kb. 5 hektár és a két végén vannak kidőlt fák, amik a tóba borultak bele már jó pár éve. Ott érdemes próbálkozni?

Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 18. 20:46
 1/5 anonim válasza:
33%
Fenekezni, éjszaka/hajnalban. Giliszta is jó, de a máj is.
2021. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
33%
Fenekes úszó. Én úgy szoktam ponty/amurozni. Nem szeretem a klasszikus fenekezőst
2021. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Élő kishallal és stupekkel próbáld meg. A bedőlt fák mindig jó harcsatartó helyek szoktak lenni.
2021. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

https://www.youtube.com/results?search_query=ko%C3%B3s+harcs..


Elég sok film, olvasnivaló van fönt az interneten, a kérdésedre néhány mondatban nem lehet érdemben jól válaszolni - ott kell a harcsára horgászni, ahol azok keresik a táplálékot.

Erről is beszél a filmjeiben Koós Ferenc.

Azt meg felejtsd el, hogy büdös májjal, csirke béllel, és egyéb gusztustalan döggel lehet harcsát fogni... lehet, de nagyobb eséllyel szedsz össze azokból fertőzést, vagy hányod el magad, mint harcsát fogsz vele.

Használj "normális" csalit: elő hal, pióca, nadály, mocsári, vagy földi giliszta, lóbogár - ha jó helyen keresed a harcsát, és eszik, ezekkel is meg lehet fogni. nem kell dögöt rohasztani neki.

2021. máj. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
A harcsa kvázi bármit megeszik de amire kifejezetten gerjed az az alkohol íze.
2021. máj. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!