Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Délután kimentem harcsázni,...

Délután kimentem harcsázni, semmit nem fogtam. Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Délután kimentem Debrecen szélébe, a kócos tóra, első alkalom hogy harcsára horgásztam. Csirke szívvel és löncshússal próbálkoztam. Egy kapás sem volt. Kicsit csalódott vagyok, elég sok pénzt költöttem harcsás felszerelésre.

2019. máj. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Rosszkor voltál jó helyen. Ez ilyen játék, nem kívánságműsor. Még egy lavórban se fogsz automatikusan 25 kilós pontyot.
2019. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Próbálkozz többféle csalival. Az afrikai harcsa szereti pl a szalonnát, csonticsokrot is.
2019. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az afrikai harcsa nem "harcsa".
2019. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem afrikai harácsára... akarom mondani Clarias gariepinusra horgásztam hanem folyamira, az afrikainak az a víz hideg még ilyenkor.

Mindenesetre legközelebb viszek többféle csalit, meg megpróbálom az élő halat is.

utólsó hozzászólónak meg gratula.. a harcsaalakúak rendjébe tartozik szóval harcsa...

2019. máj. 27. 18:22
 5/9 anonim válasza:
80%

Kinek milyen csali jött be harcsázásnál?

Én is most állok neki harcsázni.

Milyen csalival érdemes?

ELső körben földigiliszta lesz, mert ez a legkönnyebben beszerezhető.

2019. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Azért gondoltam hogy afriaki harcsára mentél mert az szokott inkább napközben kapni. Lehet az időponttal volt a gond, inkább sötédedéskor és éjszaka eszik a harcsa. Harmatgilisztával, nadállyal vagy élő hallal lenne érdemes próbálkoznod este 8 óra után. Amugy a harcsahorgászat az ilyen, sokszor lesz olyan hogy nincs kapás, viszont néha meg úgy kapnak mint a keszegek, ki kell tapasztalni.
2019. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Az "afrikai harcsa" egy ipari szeméthal ami gyakorlatilag víz nélkül megnöveszthető akármilyen moslékon, igen nagy nyereséggel. Éttermekben 99%-ban ezt a szemetet adják, ha harcsát írnak az étlapon. Aki horgászik, az fogjon már tisztességes szürke harcsát.
2019. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, legközelebb én is sötétedés után mennék majd.


Az afrikai harcsa nagyon nem hulladékfaj.. óriási állóképessége van, és valóban egy m3 vízre majd 100kg harcsa jut a telepeken, ettől függetlenül a szabadban tartottaknak igenis jó húsuk van, csakúgy mint a folyami/szürkének... Azért telepítették be mindenhova 1970től, miután rájöttek milyen élelmiszeripari jelentősége van.

2019. máj. 28. 21:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem tudod hogy a pontyot is úgy éri meg termelni, ha van földed ami terményt ad, hogy etetsd a disznókat, a hígtrágyalét meg belevezeted a ponty medencéjébe. És kiváló minőségű húsa lesz...
2019. máj. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!