Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Le kell ölni a törpeharcsát...

Gamma88 kérdése:

Le kell ölni a törpeharcsát kifogás után?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még a horgászat művészetében, de azzal tisztában vagyok, hogy az invazív halakat visszaengedni tilos. Viszont tegyük fel kifogok 30 törpeharcsát, beleteszem őket egy vödörbe, és mielőtt mennék haza, egyesével le kell őket ölni, vagy hazavihetem vödröstől, élve?

2021. máj. 24. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Elméletileg a csalihal méretű (30 cm alatti) egyéb halat megfelelő körülmények között elviheted élve.
2021. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha te vezeted a fogási naplót, meg az engedélyed rendben van, onnantól kezdve szerintem teljesen mindegy, mit csinálsz vele. Halászlébe is tökéletes...
2021. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

– A szabályosan kifogott és elvinni kívánt halat a vízpartról elszállítani gyorsan és kíméletesen leölve szabad. A 30 centinél kisebb testhosszúságú uszonyos elszállítható élve is, kizárólag olyan tárolóedényben, amely biztosítja számára a szükséges oxigéntartalmú vizet, és minimalizálja az állatot érő stresszhatásokat



Ez a szabály.

2021. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
40%
Menj fel a magyar horgász szövetség honlapjára ott fenn van minden szabály pontosan!
2021. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Vidd haza élve.

Öntsd le a vizet majd tegyél rá fél kg sót.

2021. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Majd a 3 tüskét levágod, dörzsiszivaccsal szürkére mosod tiszta vízben, majd a feje felől a seggéig felvágod és egy laza mozdulattal kifordítod a belsejét.
2021. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Só és piros paprikás lisztben forró olajon kisütöd.

Jóétvágyat kívánok!

2021. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Na amíg a horgon lóg, kapásból levágod a 3 tüskét, innentől ezzel nem lesz gond. A többit már leírták.

Ha víz nélkül viszed haza, az ellenőr nem fog a törpék miatt összeszidni, hanem nyugtázza és mehetsz utadra.

2021. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!