Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Állami horgászjegy kiváltása...

Állami horgászjegy kiváltása milyen költségekkel jár? Kell területi engedélyt is váltanom kötelezően, annál az egyesületnél ahova belépek?

Figyelt kérdés

Állami horgászjegy kiváltása milyen költségekkel jár? Kell területi engedélyt is váltanom kötelezően, annál az egyesületnél ahova belépek?


Évi 5-max 10 alkalommal szeretnék kijárni különböző vizekre napijeggyel de ugye az állami horgászjegy a feltétele a napijegy kiadásának ezért területi engedélyt ha nem kötelező nem vennék. Milyen megoldást tanácsoltok?



2021. máj. 29. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Én kicsit a pálya széléről beszélek, mert nem én, hanem apukám horgászik.

Az engedély mellett eleinte csak napijegyet vett a tóra, ahova jár, most néhány éve pedig területit. Ezzel mehet egész évben, nem kell minden alkalommal napijegyet vennie (de cserébe évi x alkalommal társadalmi munkát kell végeznie).

Szóval nem kell mindkettő, vagy ez, vagy az. A területi kvázi az éves bérlet. Évi 5-10 alkalomnál felesleges - apukám tavasztól őszig szinte hetente jár, néha hetente többször is.

2021. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

A napijegy a valóságban egy egy napig érvényes területi jegy. Természetesen ha keveset jársz ki nem kell éves területeit venni, veheted napijegy formában is.


Az egyesületnél ahol tag vagy egyáltalán nem kell területi jegyet venned (legtobbenk nincs is saját egyesületi vize...) Az egyesületek tulajdonképpen az esetek 99 százalékban csak kötelező adminisztrációt jelentenek. Én azt sem tudom pl hol vagyok tag. ahol a legolcsóbb volt...

2021. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!