Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Törpe harcsa húsával lehet...

Törpe harcsa húsával lehet süllőzni?

Figyelt kérdés
Halszelettel szeretnék pecázni, süllőre, a kérdés, hogy a törpe harcsa husa jó e ehez?
2021. jún. 14. 02:29
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Melyik vízen szeretnél süllőzni? Gondolom azért kérded mert elvan szaporodva a törpe azért azt a legkönnyebb fogni. Én legeredményesebben a Dunán illetve a Balatonon taposott vagy fagyasztot(nagyobb méretű küsz) csalihalal horgászok. Küsz,bodorka, vörösszárnyú keszeg, kárász, és a keszegek egyéb ivadékaival érdemes csalizni. Az összes ragadozó fogyaszt törpeharcsát még nem éri el a 4-5cm-es hosszt mert ekkor már elkezd szúrni és felsebezheti a rabló száját. Ezután nem tekintenek rá táplálékként.


Volt már szerencsém süllőre horgászni egy csatornán ahol nagyon durván elvan szaporodva már a törpe. Ott csak a nagy csalihal jöhetett szóba a törpék miatt de azt is megrágcsálják éa egyfolytában kisebb kapásokat idéznek elő. A kis süllőnek se jelent gondot a nagyobb csalihal. De az ilyen vízeken én a plasztik pergetést jobban szeretem mert hatásosabb tud lenni.


Mindenesetre egy próbát megérhet a törpeharcsa húsa is.

2021. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Én már próbáltam, de mozdítás sem volt rá. Még a törpék sem ették a saját társukat, pedig minden más halszeletre ugrottak. Egyedül a teknős vette föl és mintha még az is fanyalgott volna rajta.
2021. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2: Értem.

Akkor max én is ki próbálom, és ha nem, hát nem :)

2021. jún. 16. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld, de legalább a bőrét vágd le róla, hogy csak a hús legyen a horgon. Amíg pedig a kapásra vársz, gondold végig, hogy most úszik el a csalid mellett álmaid süllője, ami egy taposott snecinek nem bírt volna ellenállni :)
2021. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!