Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A horgászok miért használják...

A horgászok miért használják az "erőltetés" szót ennyiszer?

Figyelt kérdés
Nézek horgászvideókat, mondogatják benne hogy ezt az etetést meg azt erőltetem, ezt a helyet erőltetem, stb. Mi értelme ennek az idióta szóhasználatnak, ki kezdte el?
2021. jún. 17. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nrm hallottam még soha
2021. jún. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom milyen videókat néztél, de az említett szövegkörnyezetben én sem hallottam még idegesítően gyakran az "erőltetés" kifejezést.

A hal fárasztása közben valóban elég gyakran elhangzik, aminek megvan az elvi oka, gyakorlatilag meg nem érdekel különösebben, egy horgászvideóban sokszor a fárasztás a legunalmasabb rész(vannak ritka kivételek)

2021. jún. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megint, kér videó most töltötték fel, a napokban láttam. Mindegyikben mondják.
2021. júl. 5. 13:55
 4/4 Cubina válasza:

Mindig ez van. Valaki elkezdi, a többi meg követi, mert azt hiszik, menő.

Olyan, mint régebben az ÉRTED? VÁGOD? A végén már egy mondaton belül többször is megjelentek, alig bírtam leszoktatni róla a családomat, ismerőseimet. Meg egy ideje jelen van az "ENNYI", már szinte minden mondat végén ott van, beszédben, írásban egyaránt, bármiről is legyen szó.

Vagy az újabban divatba jött "is" szó abnormális használata, például "Mindent IS tudok", és társai. Először csak unalmas ezeket mindenhol látni, hallani, de később már direkt idegtépő. A csapból is ez folyik most, amíg meg nem jelenik valami más irritáló szóhasználat, amit megint csak mindenki átvesz, mintha muszáj lenne. Helyesen írni nem tudnak, de ezeket át tudják venni. Tisztelet a kivételnek. :)

2021. júl. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!