Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Adriai horgászatnál milyen...

Adriai horgászatnál milyen végszereléket érdemes használni?

Figyelt kérdés
Továbbá milyen csalival és pergetni megéri e? Csónakból horgásznék 200,300 méterre a parttól

2021. jún. 23. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Műcsalihoz, vertikális jiggeléshez 15-20 lbs fluoro előke (a fő zsinórhoz fg csomóval kötve) közvetlen a csalira kötve. Esetleg a csali elé berakhatsz egy forgót a forgót/split ringet uni csomóval kösd. A másik amit használok az kvázi egy drophot rig, csak nagyobb ólommal meg két horoggal használom. Ott egy kapcsot szoktam beiktatni az előke elé hogy könnyen tudjam cserélni, csalinak meg softplastic helyett garnéla, tintahal, haldarabok, kagylók, csigák amiket a sziklákra feltapadva találsz. Ez utóbbi inkább a kishalas rig a műcsalival lehet nagyobbakat fogni szvsz. Színekből a természetes ami nyerő fehér, barnászöld, de egy két élénk színűt is érdemes vinni méretben is érdemes többfélét vinni.
2021. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És hányas méretű horgot ajánlasz?

És műcsaliból mekkorát?

2021. jún. 23. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Horogból én 2-esnél lejjebb nem szoktam menni a legnagyobb meg éppen mire mész. A te esetedben 3/0 4/0-nál nagyobbat nem biztos hogy van értelme vinni. A műcsalit meg érdemes ezekhez választani, nyilvánvalóan minden műcsali más kialakítású ezért érdemes összenézni a horoggal hogy kb mi az amivel működik.
2021. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De a wobblerek, műcsalik a horoggal együtt vannak nem? Marmint minél nagyobb annál nagyobbb rajta a horog. A drophot rig es techinkanal mekkora horgokat ajanlasz? Amire kagylót meg partmenti dolgokat raknék
2021. jún. 23. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Az olcsóbbakon van horog, de mondjuk azt sem árt cserélni meg a split ringeket valami erősebbre, de pl a soft plastichoz nem adnak jigfejet, azt neked kell venni. Nem az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a horog hanem hogy arányos, mert a túl nagy horog befolyásolhatja a műcsali mozgását negatív irányban. A drophotos (hi-lo rig a neve) inkább a kisebbeket 2-es 1-es egyenesszárú horgot használok.
2021. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi!


És szerinted egy egyszerű pergető szerelék fonott előkezsinorral és valami twistlerrel rögtön utána egy gyorskapcson bevállhat?

2021. jún. 23. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Fonott előkezsinór? Hát én mindenképpen monofil/fluorocarbont használnék (édesvizen is azt szoktunk) mert a fonott nem igazán strapabíró. Egy élesebb fogú hal vagy egy éles szikla és egyből szakad meg túlságosan látható a vízben. De megpróbálni bármit meglehet.
2021. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okeoke ment a zöld kéz mindegyikre
2021. jún. 23. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!