Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit csináljak, hogy ne fájjon...

Mit csináljak, hogy ne fájjon a fülem?

Figyelt kérdés

Viszonylag érzékenyek a füleim (főleg az egyik) egy kisebb robbanás okozta sérülés miatt

Ha lemegyek a víz alá 1-2 métert, akkor elkezd fájni.

Nem tudom, hogy más emberekre - akiknek hibátlan a fülük - hogy hat a víznyomás, de úgy vélem, hogy ilyen kis mélységnél még nem kellene hogy fájjon.

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne fájjon?



2021. aug. 16. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj, de nagyon ijesztő a nyomás már 1 méteren is. Megoldástén még nem kerestem. Elmúlt 5 évban nem voltam tengernél. Nem.hiányzik annyira.
2021. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 méter egyáltalán nem kicsi. Meg kell próbálni kiegyenliteni (orr befog, belefujsz). Ha sikerül de továbbra is fáj akkor mese nincs, maradj a víz tetején.
2021. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az orromat nem kell befogni, mert nem ott van a probléma.

Nem ment bele a víz.

2021. aug. 17. 12:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem érted mit mondok. A középfülben lévő nyomást lehet úgy kiegyenliteni, hogy befogod az orrodat és belefujsz.


[link]

2021. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem értettem, mert nem mondtad hogy nyomáskiegyenlítésről van szó xd.

Egyébként próbálkoztam nyomáskiegyenlítéssel, csak másképp, de nem segített.

Máskor működni szokott (pl ha gyorsan lemegyek egy hegyről és érzem hogy nyomja a légnyomás a fülemet, akkor tudok rajta könnyíteni)

2021. aug. 17. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Víz alatt sokkal nagyobb a nyomaskulonbseg és gyorsabban jelentkezik ezért a legtöbb ember az orrba fújó módszert használja.
2021. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyakorold a nyomáskiegyenlítést. Többféle módszer is van. Nekem is 2 méternél kezd fájni de a kiegyenlítéssel le tudok úszni 6-7 méterig is. Ott a homloküreg fájdalommal viszont nem tudok mit kezdeni. Ha valaki arra is tud jó módszert, ne tartsa magában.
2021. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6

Persze, alapvetően nagyobb a nyomáskülönbség.

Na de egy méter mélyen...

2021. aug. 18. 00:04
 9/11 anonim ***** válasza:
1 méter mélyen 1.1 ATM a nyomás, 0.1-el több, mint a felszínen. Ez kB 1000 méter legoszlopnak felel meg. Tehát amikor leuszol 1 méter melyre 1 másodperc alatt az akkora stressz a testednek mintha 1 mp alatt 1000 métert zuhannal (nyomasvaltozas szempontjából).
2021. aug. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez megvan.

De csak az én fülem ilyen érzékeny 1 tized bar nyomás változásra vagy mindenkire így hat?

2021. aug. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!