Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Távdobó és nem távdobó orsók...

Pisti5356 kérdése:

Távdobó és nem távdobó orsók között mekkora a különbség?

Figyelt kérdés
Tehát lenne két egyforma távdobó horgászbot, teljesen egyforma felszereléssel (zsinór, ólom stb), és hogy legyen konkrét példa: az egyiken okuma 8k, a másikon a jó öreg első generációs okuma longbow, a 65-ös méretben, de természetesen más, hasonló méretű orsók is lehetnek. És természetesen ugyanaz a horgász dobna mindkettővel. Nagy különbség lenne a dobástávolságban? Próbálkozott már valaki hasonlóval?

2021. szept. 20. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
az egyik távdobó, a másik nem, minden más ugyanaz
2021. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A dob kialakítása más, de extrém difi nincs szvsz. Én surfhirgászok napi szinten tengerparton a távdobóval sem dobokesszebre mint a pergető Saltigámmal.
2021. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolót nem igazán értem, hiszen a dobástávolságok, nem pedig az orsók közti különbség volt a kérdés. A második válaszolónak köszönöm a választ, itt viszont az a nagy kérdés, hogy az orsókon kívül minden ugyanaz e? Engem az érdekelne hogy ugyanolyan felszereléssel lehet e látványosan nagyobbat dobni egy távdobó orsóval. Én folyóvizen horgászom már vagy 25 éve, szóval nagyon nagyot nem tudok dobni, viszont pontosat annál inkább 🙂. De ha mondjuk a fent említett 65-ös longbow orsóval dobok 80 métert, akkor a távdobásra kitalált 8K okumával tudok vajon sokkal nagyobbat dobni? Vagy csak pár métert pluszba?
2021. szept. 20. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg az említett két orsó dobjának a kialakítását.

Látványos a különbség, a Longbow ún mély dogos kialakítású, a 8K sekély dobos, másképpen rakja a zsinórt a dobra, ami ráadásul tekintélyes méretű is.

A távdobás egyik titka, hogy könnyebben pereg le a 8K-ról a zsinór, a többi pedig ugyanúgy, mint bármelyik másik orsónál (zsinór vastagság, minőség, a felszerelés összehangoltsága, dobás technika, stb)

Fizikai törvény minden egyes részlet.

2021. szept. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy mitől távdobó egy orsó, engem gyakorlati tapasztalatok érdekelnének. Tehát, hogy sokkal nagyobbat lehet e dobni egy távdobó orsóval, mint egy hagyományossal úgy, hogy méretileg kb egyformák, és a felszerelés többi eleme ugyanaz.

2021. szept. 21. 07:39
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Hasonló méret esetén a dob kialakítása miatt valóban van esélyed távolabbra dobni.

Ennek oka is egyszerűen a fizika, a sekély, de nagy méretű dobról lepergő zsinórnak kisebb a súrlódása.


Folyóvízen horgászva, ahogy írtad is, nincs szükség nagy dobásokra, sőt többnyire értelme sincs.

Feederesek, bojlisok "specialitása" elsősorban a 100 méter körüli, vagy azon is túli horgászat.

2021. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az első válaszolót nem igazán értem"

Hát akkor ez van, akkor nem érted. :D

2021. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!