Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lódarázs lárvája alkalmazható-...

Lódarázs lárvája alkalmazható-e mint csali, ha igen milyen halra és hol, hogyan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
röhej, hogy a vízi sportos kategben a horgászok kérdései vannak
2021. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kell hozzá víz, annyi bizonyos

sőt, van aki csónakból horgászik, amihez evezni is kellhet, az pedig már sport

2021. szept. 21. 18:36
 3/10 Pintér László válasza:
77%
Horgászat önmagában is tekinthető sportnak, és ahhoz meg elengedhetetlen a víz. Ettől függetlenül sajnos nem tudok érdemben felelni, de érdekel, hátha Valaki igen! :) Amúgy lárvát azt lódarázsfészekből, öhm... a beszerzés módja már nem olyan egyszerű. Talán ha találsz egyet, akkor hajnalban amikor le vannak dermedve, a fészekre húzol egy zsákot, majd azt a zsákot beleteszed egy kukás zsákba, bekötöd, és talán megfulladnak idővel. De Én fosnék ezzel kísérletezni.
2021. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a jó csali és fogás érdekében mindent meg kell tenni
2021. szept. 26. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Keress más megoldást, a lódarazsakat meg hagyd meg a szakembereknek...

Az a helyzet, magyarországon évente 4-5 ember hal meg amiatt, mert bolygatja a lódarazsak fészket... sokan azthiszik, mertbolvassák neten, hogy a darazsak éjszaka nem aktívak... úgyhogy felmennek a padlásra fektisztítóval aztán nrkiállnak lefújni a bazinagy lódarázsfészkeket... csakhogy a lódarázs a többi darázsfélével ellenben éjszaka is igen igen aktív, vadászik, és bizony akár 4-5csípés is elég lehet egy felnőtt ember megöléséhez... de ilyen esetben általában nem 4-5csípést szerez az ember...

A lódarázs kurtára nem játék.


Egy méhész fia.

2021. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és téli időszakban nem lehet leszedni a fészket?
2021. szept. 27. 15:53
 7/10 Pintér László válasza:
50%
Akkor nincsenek lárvák. A telet csak a megtermékenyített anyák élik túl.
2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ez így van.
2021. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
És ök meg nem a fészekben telelnek az akkor már max lámpabúrának jó, vagy gyéb más gusztustalanságnak amit barkácsolnak belőle egyesek.
2021. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ezt én magam is tapasztaltam: a tüzifának való bepakolt fadarabakon gyakran találok a repedésekben meghúzódó, téli álmot alvó lódarazsat. egyszer így került be egy a házba, és a melegtől feléledt. a hangos zümmögésre figyeltem fel. korábban az asztalon maradt egy befőttesüveg fedő, aminek belső oldala lekváros lett, és az olcsó pektin alapú lekvár beszáradva egy ragacsos anyagot képezett. abba ragadt bele szárnyainál fogva a lódarázs, így találtam végül rá, amikor már nem is tudott zümmögni.
2021. szept. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!