Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen módszerrel lehetne az...

Milyen módszerrel lehetne az úszót felszerelni olyan módon, hogy azt könnyen el is lehessen távolítani, vagy cserélni a szerelék levágása nélkül?

Figyelt kérdés
Kezdő horgászként, a főzsinórba befűztem az úszó fülét, az alsó antennáját pedig szilikongyűrűvel fogtam meg. Alá megy az olmozás, utánna az előke. Viszont így, ha el szeretném távolítani vagy cserélném az úszót, gyakorlatilag a fülnél el kell vágnom a főzsinórt? Így gyakorlatilag az orsót sem távolíthatom el, az úszó pedig fokozottan ki van téve sérülésnek szállításkor.

2022. jan. 3. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Előkötsz úszókat és egy kapcsot beiktatsz így tudod őket kedvedre cserélni.
2022. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
71%

Szia. Lehet kapni a horgászbóltban forgócsatis szilikonos csúszókát aminél lehetőséged van arra hogy pl: (szállításkor le lehessen venni hogy ne sérüljön vagy el ne törjön.)


De én a horgászbóltos szilikonos csatit nem ajánlom mert gyenge minőségű.


Egyszerűbb ha teszel rá egy kisebb forgócsatit és a forgó részénél átfűzöd a damílt és egy-egy csuszógumival rögzíted.

A kapcsos részénél meg egyszerűen lehet cserélni az úszót.

2022. jan. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindegy milyen úszóról van szó.

Klasszikus, egy ponton rögzített úszókhoz létezik karabiner:

[link]


A több ponton, fixen rögzített úszók között a Cralusso-nak van olyan megoldása, hogy a szerelék megbontása nélkül lehet úszót cserélni.

2022. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Találj ki rá egy megoldást. A horgászat pont a kreativitásról szól,hogy mindenki kicsit másképp csinál mindent, a saját igényeihez igazodva.
2022. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Itt egy írás erről képekkel, nézd át, aztán ki kombinálod

hogy neked mi hogy lenne a legjobb!


[link]

2022. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd belejössz :)

Ugyanezzel kínlódok én is, igazán jó megoldást nem találtam még. Nálam az van, hogy csak 1-2 botot viszek aztán amihez kedvem vagy alkalom van azt rakom rá. Hol fenekező, hol úszós, hol villantós. A halaknak tökmindegy, de nekem nem. A horgászipart meg nem vagyok hajlandó végtelenségig szponzorálni. Hajrá kreativitás, ahogy már fentebb írták.

2022. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!