Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan fulladnak meg úszni...

Hogyan fulladnak meg úszni képes emberek a Balatonban?

Figyelt kérdés
Minden évben látom a hírekben, hogy egymás után fulladnak vízbe az emberek strandszezon közben. Ez még nem is annyira meglepő, de sorra figyelmeztetnek az újságok, hogy legyenek az emberek körültekintőek. Mai napig nem láttam egyszer se említve, hogy még is hogyan, és hogy mik az iratlan szabályok amikkel el lehet kerülni ezeket és miért történnek ezek az esetek. Összefoglalná valaki?

2022. jún. 23. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

A többség, amelyik belefullad, pont, hogy nem tud úszni.

És én 30 évvel ezelőttről is emlékszem milliónyi figyelmeztető cikkre. Na de én Veszprémben nőttem fel

A másik, hogy soha nem balatoni, vagy környéki (pl veszprémi) fullad bele. Mindig az ország másik végéről valók.

2022. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszer közel jártam ehhez. Nyaralni voltam barátokkal, reggel rögtön alkohollal indítottunk, majd dél körül a déli parton kimentünk strandolni. Én egy matracon feküdtem, egyik barátom pedig kb 2 percig egyik majd szintén 2 percig a másik irányba pörgetett. Majd ezután poénból beborított a vízbe, ami engem teljesen váratlanul ért. Korábban a térdig érős részeken is volt 1-1 gödör, ami akkora volt, hogy beleállva nyakig ért a víz, közvetlen mellette megint csak térdig ért a víz. Na amikor beborultam a vízbe, abszolút nem érzékeltem merre van a fel és le. Elkezdtem úszni, amerre azt hittem a felfele van, valamiért azt hittem, hogy egy ilyen mély gödörbe estem. De sehogysem sikerült a felszínt elérnem. A barátom nem tudta, hogy mi a helyzet, pedig én már kapálóztam, ő pedog azt hitte szórakozok, hogy a térdig érő vízben kapálózok, ő csak nevetett. A barátnője eközben tőlünk nem messze egy stégen napozott, majd rákiabált a barátomra, hogy szedjen már ki engem a vízből. Ha nem szól rá, lehet ott fulladtam volna meg a térdig érő vízben. Na szóval ez is egy lehetséges forgatókönyv, ami utólag vicces, de lehetett volna belőle baj simán.
2022. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt az előzőből, hogy valójában amire azt hittem, hogy felfele, az vízszintes úszás volt, és nem egy olyan gödörbe esten*
2022. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!