Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ilyen hidegfrontban kapnak a...

Ilyen hidegfrontban kapnak a halak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 18:04
 1/6 Kero10 válasza:
61%
Mit?
2022. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor

*táplálkoznak rendesen*

2022. júl. 8. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem annyira. A hidegfront jó, de a holdfázis nem kedvező meg a légnyomás is kifejezetten rossz. Vasárnap egész ideális lehet.
2022. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ezt ma már túlgondolják, minden mögött tudományos magyarázatot keresnek. Nyilván ha van ideje az embernek és éppen zivatar azért nem várható, akkor kimegy és próbálkozik. Ez egy rekreációs sport (is), ami azt jelenti, hogy ha csak kint ülsz a parton 10-12 órát, akkor sem felesleges, mert feltöltődsz.

De én pl. hidegfront betörése utáni napon 16 órát ültem a Tisza parton egyetlen értelmezhető kapás nélkül, majd este 10-kor sikerült egy 12 kilós amurt akasztani és meg is szákolni.

A szolunáris naptár, időkép mind rossz fogási esélyt jelzett. Én bíztam abban, hogy jól csinálom, megterveztem, előkészítettem a horgászatot és végül be is jött.

Az elmúlt években amit viszont én is észrevettem - és úgy gondolom, hogy valóban érdemes figyelni - az a légnyomás és a halak étvágya. Alacsony, vagy inkább úgy mondom, hogy csökkenő légnyomásnál a nagytestű halak is a vízfelszín közelében "pipálnak", a legváltozatosabb csalira sincs kapás. Ahogy viszont megindul a légnyomás emelkedése, elkezdenek táplálkozni a fenék közelében is. Legalábbis én ezt vettem észre, és hangsúlyozom: ez csak vadvízre, azokon belül is folyókra vonatkozik, máshol és nem pecázok.

2022. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Hőmérséklet, légnyomás, napszakok, csapadék ami mérvadó a tapasztalataim szerint.


Vihar betörés előtt nyáron én már sokszor fogtam.

2022. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az időjárás, front, holdfázis... stb (legalábbis tavakon) nem befolyásolja a horgászat sikerét. Volt több sikeres horgászatom nyári kánikulában és akkor is amikor a horgásznaptár írása szerint "gyenge forgási esély" volt.. A horgászat szerencse kérdése. Nem pedig "hidegfront, holdtölte..."
2022. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!