Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő horgász vagyok össze...

Kezdő horgász vagyok össze tudnátok állítani nekem két feederer botos "szettet" aminek két feederer botbol,2 orsobol,zsinorbol,rodpodbol, kapasjelzobol kellene allnia? lehetoleg olcsok de megbizhatok legyenek!

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Olcsó és egyben megbízható cucc nincs, ezt szögezzük le...

Ha olcsó kell akkor a nagy horgaszboltokban mind én van feeder szett, azok közül válogass. Kezdőnek arra, hogy eldontsd akarsz - e komolyabban horgászni ezek is megfelelőek.

2022. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi az olcsó?

Mennyire vagy kezdő?

Hol horgásznál? Tavon,kisebb vagy nagyobb folyón? Milyen dobótávra?

Sok mindentől függ.

Egy tuti orsóból ne a legolcsóbbat vedd! Ilyen kamasaki, silstar kerülendő! Carp Expert, Döme már használható kategória.

2022. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"bogáncs" nevű csodaszerkezet, ütközőgumi, felette 20g ólom

Etetésnek tímár kenyérrel keverve a bogáncsra. Az etetőanyagból és aszáraz kenyérből vízzel ragadós masszát gyúrsz, és abból rányomsz egy gombócot a bogáncsra, hogy a horgok benne legyenek.


Bogáncs: [link]


Kapásjelzőnek egy egyszerű kapásjelző.


A bot az bot. Nagyobb dobósúlyú bármilyen bot jó.

Az orsó is mind működni fog, csak a túl gagyi rövid ideig.

2022. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
gyorsan tegyük hozzá, hogy a 3 horgos bogáncs csomó helyen (szinte minden magánvizen, de legtöbb vadvizen is!) tiltott... Halőr helyszínen veszi el az engedélyed érte..
2022. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eddig csak a Tisza tavon horgásztam, ott nem tiltott. De részemről is köszönöm az előző választ, jó tudni!
2022. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tisza tó valóban - egy sajnálatos - kivétel ez alól. A Dunán pl. nem lehet. De 10-bő 9 helyen szintén tilos. A bogáncs nem csak etikátlan de tulajdonképpen majdnem gereblyézés kategória.
2022. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mármint milyen szempontból "gereblyézés"? Nekem rendeltetés szerűen működött, működik, a hal szájába akadt. És többnyire csak egy horog akad be.


A method feedertől amúgy többet fogtunk vele. Apósommal jártunk ki, ő általában egyik botra method-ot tett, a másikra bogáncsot. Én hol bogáncsal fenekeztem, hol elmentem kajakkal pergetni. Bár azt meg kell jegyezni, hogy a methodhoz nem volt megvéve minden sz@r, csak a kosár volt method, az etetőanyag, a horog, a damil, a bot, az orsó, a szék, az öreg sapkája, meg a kocsi amivel kimentünk mindenféle gyártmány volt.


Viszont úgy adódott, hogy a Duna mellé költöztem, egy hónapja. Úgyhogy akár, ha van kedved, le is írhatsz egy Dunán bevált fenekező szettet, én is és a kérdező is örömmel olvasnák.

2022. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másik szett:


method kosár, benne kaja, áthúzva rajta a damil, a damil végén 1db horog, azon kukorica.


Ezzel Apósom horgászott a Tisza-tavon, kárászt fogtunk főképp.

2022. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A bot meg az orsó nem feltétlen olyan fontos. Orsóban, ha sokat horgászol, akkor jobb egy drága, sok évet kibíró darab.

Szokták kérdezni, milyen messze lehet egy összeállítással dobni, és akkor jön, hogy a karbon bottal messzebb.

Ennél sokszor fontosabb, hogy tudjuk-e hova kell dobni, illetve tudunk-e pontosan dobni. (Én magam pl. nem vagyok túl pontos...)

2022. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Silstar 150g-s feeder botját nyugodtan megveheted. Egy 180-ast nyúzok 3 éve, semmi baja. Az orsók eléggé megdrágultak, de a piacost és a 3-4e forintost inkább kerüld. Egy használható első fékest már lehet kapni 8-9e ért. Minimum 3 csapágyas legyen, és legalább 5000-es méretű. Eddig kb.20e a költséged.

Venni kell főzsinort, ami függ a helytől és a célhaltól.

Feeder szerelékek tömege fenn van a Youtube-on, többet érsz vele, ha azokat megnézed, mint hogy itt leírjam.

A rodpod attól függ, mennyire kell emelni a botot. Nekem a 4000 forintos is megteszi, ha olyan helyen ülök. Másol meg az 5000 ft-s lidl-s tripodot állítom fel, vagy leszúróra támasztom a botokat.

A haltartó szákból jó a piacos is, de merítőből inkább gumihálóst vedd, nem akad bele a horog, mint a piacosba. Egy átlagos merítő 5000 körül van.

2022. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!