Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szukséges a 3,90es feeder bot?

Szukséges a 3,90es feeder bot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 éve kezdtem el igazábol horgászni egy 3,60as 100g-os feeder bottal, method modszerrel. Csak privát telepített tavakra járok, hol kisebb méreture hol nagyobbra. Az elso botom ugyebár elég low-cost bot. Most szeretnék venni még egy botot. DAM detek heavy 125 g vagy Daiwa aqualite 125g kozott agyalok, viszont nem tudom, hogy kell e a 390es, vagy elég a 3,60as? Szeretek (és arra is megyek) 5 kilo hegyetti pontyokra menni, akár 10+ is ha osszejon. Elvileg mind a ketto bot már jobb tulajdonságu mint az elso ocska Zebco botom. Nem igazán tudok donteni. Az a 30 centi kulombség igazábol csak a dobáshosszban segít ugye? Vannak olyan helyek mondjuk, ahova már nem tudok bedobni a kinézett helyre. Peldául az egyik nagyobbik tavon szivesen bedobnám a kozepén levo nádas mellé, de 3,6 Zebcoval nem megy. Viszont lehet, hogy a hosszabb tobb tobb kellemetlenséget okoz a rovid hosszon, mint amennyit adni tud egy egy alkalommal. Ilyenkor majd max beviszem hajoval akkor oda.

Nem igazán vagyok nagy horgász, évente 5-6-7x ha elmegyek, szorakozásbol csak.


Koszonok minden konstruktív választ elore is.



2023. jan. 27. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell félni a 390 es bottól, én úgy gondolom több elönye lesz ennek

a választásnak mint hátránya. Messzebb tudsz dobni, jobban el tudod érni azokat a részeket amit eddig nem. A meg akasztott halat is jobban lehet

hosszabb bottal irányítani, vezetni mint egy röviddel, és ez egy nagyobb példánynál nem mellékes dolog! Hogy a D A M vagy Daiwa botot választod, ez izlés dolga is, legjobb az lenne ha kézbe vennéd mindkettöt milyen a fogása melyik jön be inkább és úgy választanál.

2023. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a 3.6 és 3.9-es bot között dobástávba nem lesz akkora különbség. Főleg nem, ha nem jó a dobótechnikád. Akkor lehet semekkora különbség nem lesz meg.

Ha a 360-as Zebcoval nem tudsz megdobni 65-70 métert akkor teljesen felesleges új botot venned.


Amúgy halkan jegyzem meg, hogyha az egy trophy feeder akkor az egyáltalán nem egy rossz bot, ahhoz képest még a dupla árkategóriában is csalódás lesz a DAM vagy a Daiwa...

2023. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!