Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Sporik! Létezik, hogy ennyibe...

Sporik! Létezik, hogy ennyibe kerül a csonti?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem egy vidéki horgászboltba, hogy vegyek egy doboz csontit, az 1 decist. Amikor közölték, hogy 500 Ft, hirtelen nem kaptam szikrát.

Máshol is ennyit emeltek, vagy csak engem rántottak le? Tavaly még 350-ért adták.



2023. márc. 31. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden drágult de csontit idén még nem vettem.
2023. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Mivel szabad áras, senki nem fogja neked látnok módjára megmondani, hogy ott, ahol te vetted mennyi az ára, de az 500 sem rendkívüli.

Ahol én lakom, két horgászbolt van, a csonti ára mégis már kb 10 éve nincsen szinkronban, elég jelentős a különbség, az egyik boltban már kb 5 éve elérte az 450 ft/dl árat a csonti, a másikban meg 300 volt.

Élő csalinál számít a minőség is, lehet a drágább a jobb, az árát meg lehet kérdezni a vásárlás előtt, hogy ne érjen meglepetés (piócát, nadályt vásároltál már - ott lehetnek még meglepő árak)

2023. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyibe kerül... (Budapest)

Jó ideje inkább saját gilisztákat tenyésztek. Nem belőlem él meg a horgász ipar ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

2023. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A gilisztával az a gond, hogy ha érintetlen formában rakod fel, akkor le fog belőle lógni valamennyi és a halak csipkedni fogják a végeit, nem a horgot veszik fel. A másik gond, hogy szereti magát "ledolgozni" a horogról és ezzel kiszabadulni.

Persze vághatod darabokra, de úgy már nem olyan szívós. Csontit lehet csinálni házilag, nyáron, ha jó meleg van és szállnak a legyek. Rakj ki valamilyen döglött állatot valahova, vágd fel és hagyd hogy köpjék be a legyek. Hemzsegni fog a csonti, persze nem biztos, hogy a legjobb minőségű lesz és gusztustalan is. Erre amúgy keszeg vagy valamilyen fehér hal tetemét célszerű használni, nyilván nem a sütnivaló példányt.

2023. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát házi csontizáshoz gyomor kell! Láttam már csirkecsont ból kikelni a szaga elviselhetetlen!🤢 El is förmedtem azon hogy a boltit meg simán fogdossa az ember! Szóval inkább én legalábbis megveszem a boltba "tisztított állapotába"! Annyit még mindig megér mint kínlódni a döggel...
2023. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Máshol egy ötvenessel olcsóbb, úgyhogy lesz.rom. Azt csináltam, hogy a maradékot beraktam egy zárható ételes dobozba és betettem a hűtőbe. 2 hétig elállt. Nem tenyésztek, mert próbáltam és vagy szétszedték a macskák a vödröt, vagy nem köpte be a légy. Annyit nem használok, hogy megérje, a házi csontit meg végképp nem tenném a hűtőbe még dupla dobozolással sem. Úgy döntöttem, hogy havi 5000-nél többet nem költök pecára, azt is csak szezonban. Így nem lesz könnyű, de ez van. Kösz a választ mindenkinek.
2023. ápr. 26. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:
A hűtős dolog jó ötlet, úgy nekem is eláll 2 hétig általában. Annyi, hogy az ételes doboz helyett jobb lehet egy apró csalis doboz, pici lyukakkal, amin nem fonja át magát a lárva. Én gilisztás dobozba rakom, amit a gilisztával együtt adtak nekem a boltban. Bár néha ezeken a lyukakon ki tud bújni, de kap levegőt, így nehezebben fullad be.
2023. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a maradékot berakom zacskóba és a hűtő ajtajába rakom! 1-2 hétig eláll a csonti! Giliszta tovább is! Volt mikor 1 hónapig hűtőbe volt és még éltek!
2023. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!