Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Állami horgászvizsgával...

Állami horgászvizsgával kapcsolatban lenne kérdésem a többi lent. Létezik olyan egyesület ahol nem szigorúak?

Figyelt kérdés
Anyukám szeretnè le tenni az Állami horgász vizsgát . Imád horgászni , szeretnè le tenni a horgász vizsgát de memória gondjai vannak . Van olyan aki tudna segíteni , ajánlani olyan horgász egyesület lehetőleg pest megyében de messzebb is el megy ahol segítenek a vizsga alatt, ahol nem olyan szigorúak? Köszönöm szépen.

2023. ápr. 13. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen segítenek. Nekem egyből a kezembe nyomtak egy papírt amin rajta volt a méret/darabszám korlátozások, tilalmi időszakok, meg ki volt rakva a helyen ahol vizsgáztunk az összes hal képe névvel, meg három csávó cirkált és ha valamit nem tudtál abban segítettek, meg még telefonos segítséget is igénybe vehettél. De amúgy horgászjegy.hu-n fent vannak a teszt, ott be lehet gyakorolni, nekem pl segítség nélkül is simán meg lett 92%-os. Pedig én is feledékeny vagyok.
2023. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez melyik egyesületnél volt ?

Köszönöm a válaszodat.

2023. ápr. 13. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 30 éve horgászok úgyhogy amikor bevezették az új vizsgarendszert nekem nem kellett vizsgázni de a fiamnak igen. Abszolút segítőkészek voltak.


2-3 óra tanulás kell a vizsgához, ha valaki segítség nélkül le akar vizsgázni.


Ha memória gondjai vannak, a legfontosabb dolgokat, tilalmi idő, méretkorlátozás, bizonyos ,halfajok valahogy memorizálni kellene.

Ne a vizsga miatt ott abszolút segítőkészek.

És ahogy 1. írta sok segítség van a falra felfüggesztve.

Azért írok általánosságba mert sok halőr haverom van aki vizsgáztat, és tudom ,hogy nem a megbuktatás a cél.


A legfontosabb dolgokat viszont, mindenképpen memorizálni kell. Valamilyen módszerrel ami révén megjegyzi. Mert a vizsgán biztos vagyok benne hogy átmegy.


De ha elkezd horgászni és mondjuk a fogási napló kitöltése, vagy olyan dolog nem megy, ami miatt elvehető az engedély az gondot jelent. Mert a horgászengedély bevonással viszont nagyon is szigorúak.! Minden számítógépes rendszeren van, komoly bírságokat szabhatnak ki ,és az ahogy tudod a horgászengedélyek már nagyon nem olcsók, az újra kiváltás meg fuuu....

Azt javasolnám ,hogy készüljön a vizsgára, úgyis sikerül, viszont ha lehetséges egy darabig családtag, baráti körhöz tartozó, ismerős, horgásszal, menjen pecázni, aki tud segíteni. És idővel így csak rögződnek majd a dolgok.

Jó horgászatot, nagy halakat és kellemes időtöltést.

2023. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2

Idén itt már nem szerveznek vizsgát szóval hiába írom le, de a legtöbb helyeken segítőkészek.

2023. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2. köszönöm szépen a válaszát.

Az adott tóra, vízre való szabályzat minden esetben nála van , Apukámmal megy horgászni mindig soha sem egyedül egyenlőre turista engedélye van de ez sajnos 3 hónapig èrvènyes . Köszönöm a válaszokat megpróbálom rá beszélni a vizsgára .

2023. ápr. 14. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Hamar megvan az egész, szinte minden nap tartanak vizsgákat. Én a Hárosi Öbölben vagyok tag, ott rendesek voltak a vizsgáztatók, oldották a vizsga feszültséget kedves szavakkal... Én sokat tanultam rá, mert alapból semmit nem tudtam a halakról, és előtte sosem horgásztam, horgász ismerősöm sem volt... De mindent összevetve nem mondanám nehéznek a vizsgát.
2023. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!