Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért penészedik be az erjeszt...

Miért penészedik be az erjesztett kukorica? 0,5 liter kefír van benne. Penészednie kell, vagy sem? Csak a tetején van egy vékony réteg. Nyár óta erjesztem a garázsban, elég fülledt ott a levegő. Esetleg cukrot lehetne tenni bele, hogy ne penészedjen?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem normális, ha bepenészedik. Sót tettél bele?
2023. ápr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem tettem bele, kipróbálom.
2023. ápr. 15. 11:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincsen lezárva a vödör, van egy kis rés rajta.
2023. ápr. 15. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel bele sót akkor vajsavas lesz az erjedés... Ha már az beindult akkor mindegy.
2023. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az sem biztos, hogy penész.

A penész színe a zöld-fekete között változó.

A fehér lepedék teljesen normális, az nem penész.

A kukoricaszemek nem érinkezhetnek a levegővel, ha teljesen ellepi azokat a lé, a penész nem tudja bántani.

Az ugyanis megrörténik, hogy a lepedéken megtelepszik a penész.

Ki kell dobni, és fölöslegesen nem levegőztetni, kavarni, az nem használ, de legalább árt.

2023. ápr. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szürke volt a színe. Egy kicsi hiányzott a vízből, hogy teljesen ellepje. Leszedtem róla azt a szürke cuccot. Tettem bele jódozatlan sót és felöntöttem vízzel. Majd most lezártam teljesen a vödröt és a biztonság kedvéért tettem rá egy téglát is :) A vízen megnő akkor ez a cucc/penész? Ezek után is lesz rajta ilyen valami?
2023. ápr. 16. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezért nem erjesztek sokat, meg hónapokig! Mert ha valami van akkor kuka! Én horgászat előtt 1 héttel készítem el! És úgymond frissen használom fel! 1hét szerintem elég erjeszteni! pláne nyáron mikor szezonja van és hamar beindul az erjedés! Oké hogy időigényesebb mindig pár kilókat erjeszteni mint egy hordóval és csak szedni kell ki...
2023. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!