Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyibe fájhat egy nagyon...

Mennyibe fájhat egy nagyon kezdő horgászfelszerelés?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs a horgászathoz de kedvet kaptam hozzá.Kisebb halakhoz is akár, mit és honnan lenne érdemes venni?

2023. ápr. 28. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha ennyire kezdő vagy akkor gondolom engedélyed sincs, anélkül meg

sehol nem lehet horgászni bár mennyire is kedved lenne hozzá.

Én a keszeghorgászatot javasolnám kezdésnek, spiccbottal ami 3 m es

vékony damil kis horog csonti csalinak. Ez a spiccbot elsőre meg felelne

a célnak [link]

veszel hozzá egy ugynevezett "zsebpecát" ami egy eköre elkészített keszegező szerelés zsinor olom horog uszó és egy kis müanyaglétrára van velhajtva, bár melyik horgászboltba beszerezhető

[link]

Kb ennyi a ráfordítás kezdő felszerelésnek.

2023. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Turista engedélyt most a hosszú hétvégén meg tudod csinálni. Fel a horgászjegy.hu-ra. Ott van fent tananyag, és a tesztet is tudod gyakorolni. Szombat vasárnap olvasod a tananyagot, hétfőn levizsgázol :-)


Ki kell váltani a horgász kártyát (2000Huf), meg az engedélyt.


Kezdő felszerelés terén az #1 hozzászólóval egyetértek. A spiccbotozás jó buli!

2023. ápr. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyi, kb semmi információra még tanácsot sem lehet adni.

A horgászengedélynek is vannak költségei, ami kor, és a horgászvíztől függően változhat, de ugyanez érvényes a "minimum felszerelésre" is.

Horgászni lehet akár egy mogyorófa vesszővel is. ha azt a körülmények lehetővé teszik, de az nem megjósolható, hogy pl egy spiccbotos lehetőség számodra mennyire kielégítő, ha közben azt látod, hogy mások fogják a szebb halakat, te meg csak a sneciket éred el a spiccbottal.

2023. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állami turista jegyhez még horgászkártyát sem kell váltani, csak területi jegyet venni.


Milyen botot vettél végül?

2023. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha hazamegyek németből tervezek, nyár közepén
2023. jún. 11. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
A sipccbot tényleg jó dolog. Elsőként én fenekező botot vásároltam, de sokat bénáztam vele, mert nem ismertem a fortélyait. Később a decathlonban ajánlották, hogy próbáljam ki a spiccbotozást inkább első körben, azóta rabja vagyok. 2éve horgászok, maradtam a spiccbotos horgászatnál, persze később komolyabb botra beruházva, de nem bántam meg. Egy minőségi spiccbottal legyezni, pontyozni, keszegezni, apró halazni mindent lehet kis túlzással.
2023. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lakeside travel 5m 6.190Ft


[link]


Zsebpeca 1gr úszóval 16os horoggal 790Ft


[link]


Szerintem ez nagyon jó kezdő szett.


(Előző voltam)

2023. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!