Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok és tapasztalatok!Mik...

Horgászok és tapasztalatok!Mikortól érdemes elindulni a fehér busát horgászni?Milyen egyéni tapasztalatokkal bírtok,segitség hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Milyen csalit akarsz használni? Ugyanis a f.busa mikroszkopikus méretű táplálékot fogyaszt! Véleményem szerint horoggal kifogni - a jogszabálynak megfelelően - nem lehet! Csak orvhalász módszerek (pl. gereblyézés) segítségével.
2023. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!

Ha nincs tapasztalt horgászismerősöd, a YouTube belépve rengeteg információt, videót találsz a szabályos MOHSZ által is elfogadott busa horgászfogási módszerekről.

A fehér és pettyes busa már táplálkozik ilyenkor, a hőmérséklet növekedésével még aktívabb lesz.(a válaszadás szempontjából csak kiegészítő információ hogy a busa invazív halfaj)


Hatalmas mértékben túlszaporodott halfajról beszélünk, szabályos horgászata, megfogása rendkívül egyszerű.


A hal megfogása akkor szabályos, ha a horog a hal szájában, vagy a fejrészébe akad.!!!!


A fehér busa nővényi planktonnal, míg a pettyes busa növényi és állati planktonnal is táplálkozik.(túlszaporodott busa ezáltal képes, egy adott vízterületen a teljes ökoszisztéma felborítására, sajnos.)


A már közel harminc éve ismert szabályos(!) technoplanktonos módszert nem írom le, itt megnézheted:

https://www.youtube.com/watch?v=ofKqsyi19Wc

2 perc 58 másodperctő láthatod a MOHOSZ által is szabályosnak minősített módszert.


Nem rossz módszer én viszont mást használok.

Ahogy írtamam a busa planktonnal táplálkozik , ezért egyszerűen csak valamilyen felhős etetőanyagot készítek. Vannak kimondottan a busa horgászatára, kifejlesztett etetőanyagok (nem olcsók ahogy már szinte semmi sem)


Ezért én a takarmányboltos ismerőstől szerzek be mindent.

Házilag a legolcsóbb felhős etetőanyagot próbálom "összedobni" .

Kukoricaliszt, lucerna liszt, tejpor, különböző lebegő őrlemények, puffasztott dolgok ledarálva (ezek sem olcsók, viszont én nagyon jutányos áron tudom beszerezni ezeket) Összekeverem őket különböző arányban és kész a felhős anyag.


Szóval készíts olyan etetőanyagot ami "felhőt" képez a vízben, és lehetőleg olcsó. Ha van busa a vízben érzékelni fogja, ráúszik az etetésre és "hörpöli", más halak is megjelenhetnek az etetésen de, ha a busa beúszik minden más halfajt kiforgat onnan.


Szerelésnek én sima kosarat használok, alá egy nagy méretű erős T-forgót kötök, a forgó két szabadon maradt fülébe egy-egy maximum 5 cm hosszú előkét kötök, a horgokkal nem finomkodok, vastag húsú. Csali egyszerű hungarocell golyó. Egyik előke finoman a kosárba gyúrva.


Mikor a busa elkezdi "hörpölni" beszívni az etetőanyagot, a horgot is beszippantja, kapást generál, a horog a száján belülre akad,--bot beemelése--fárasztás-- nagy méretű merítővel merítés-- gyakoriak a 10 kg felettiek. És ennyi. Nincs benne semmi szabálytalan. Az egyik legegyszerűbben megfogható hal a busa.


Ritkán busázok már. Főleg bojli, kuttyogatás, pergetés, feeder, bolgnai .



1.

Gereblyézni horgász is szokott a kertben. :) De halra nem gereblyézünk.

2023. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen értéklem a leìrásod!Tanácsolj engem,inkább fenekező vagy buktatós (40-100cm) ?
2023. máj. 2. 20:56
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

"Tanácsolj engem,inkább fenekező vagy buktatós (40-100cm) ?"

Ezt sajnos nem értem.

Egy nagyon egyszerű fenekezős módszert írtram le.


--Szerelésnek én sima kosarat használok, alá egy nagy méretű erős T-forgót kötök, a forgó két szabadon maradt fülébe egy-egy maximum 5 cm hosszú előkét kötök, a horgokkal nem finomkodok, vastag húsú. Csali egyszerű hungarocell golyó. Egyik előke finoman a kosárba gyúrva.--


Ez a fenekező szerelés 2-5 perc alatt összeállítható. Egyszerűbb és hatékonyabb fenekező módszert busára én nem tudok, szerintem nincs is.

Ha leírod pontosan mire gondolsz , vagy mit nem értesz a szerelésen szívesen segítek.

2023. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Én idén már 3-at is fogtam, de már most is nagyon aktłvak, fogják őket mindenhol nagy számban. Nyugodtan próbálkozhatsz.

Ami a kollega előttem leírt az tökéletes fenekező módszer, nincs is nagy trükkje. Rövid előke, nagy bordáskosár és SOK etetőanyag a titka, na meg a pontos peca, hogy ne össze vissza dobálj egy fél focipályányi területre. Ha tudod koncentrálni az etetést egy asztalnyi helyre akkor szinte garantált a siker.


Ahogy majd melegszik a víz a bamba dögök el fognak emelkedni a mederfenékről (főleg ahol mély a víz), akkor már hatásosabb az úszós módszer. Abból én Szilvási Szilárd cuccát használom, nekem bevált. Youtube-on megtalálod "így szerelek én" címmel.

2023. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!Az úszós módszer esetében az volt a kérdésem hogy milyen mélyre engedjem az etető kosarat.Köszönöm és nagyokat ezután is! :)
2023. máj. 2. 22:15
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja és jobb az etetőkosaras verzíó vagy a tabletta?
2023. máj. 2. 22:20
 8/16 A kérdező kommentje:
Talán tudtok még infót nyujtani hogy pl reggel 5 től 10ig és délután 5 től 10ig táplalkoznak,az az milyen idő vallumban indul az aktiv táplalkozás és kb meddig tart reggel valamint este?
2023. máj. 2. 22:34
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Üdv Kérdező.

2. válaszadó szinte mindent leírt a busáról, és a horgászatáról ami egy kezdő horgásznak tudnia kell. 5.válaszadó tökéletesen kiegészítette azzal ,hogy fontos a pontos centrikus etetés és a dobás. Illetve adott egy jó tippet mit nézz meg (Szilvási Szilárd-Igy szerelek Én) Szilvási nagyon képben van. Megnézted?


Maradt még kérdés, ok:)

"Az úszós módszer esetében az volt a kérdésem hogy milyen mélyre engedjem az etető kosarat."


A busa különös képpen szeret rajban mozogni. Ha a víz felszínére feljön, fodrokat, kisebb hullámoka kelt a raj, sokszor nagy-nagy:) területen. Nehéz nem észrevenni. Ilyenkor adja magát hogy, sokkal lágyabb, szinte híg felhős anyagot juttass közéjük, hogy ott tartsd őket.


A mélység "(40-100cm)" szinte lényegtelen lesz. Meglátod. Ha a vízfelszín közelében ráállnak az etetésre szinte forrni/habzani fog a víz, kis túlzással.

Állítasz egy 60-70 centis eresztéket, és azt fogod tapasztalni ,hogy szinte azonnal elszívja a cuccot valamelyik. Ha nem nyilván állítasz + vagy - -ba az ereszéken . Nem? :) Annyira könnyű ilyenkor a busát megfogni hogy hihetetlen.


"Ja és jobb az etetőkosaras verzíó vagy a tabletta?"


A tabletta készen megvehető, nem kell külön anyagot keverni, csinál "felhőt" nyilván. Olcsó. 1500 ft körül egy pakk kb. Ezek az előnyök.

De vajon ott tart egy rajt?

Én inkább a saját kevert cuccnál maradnék arról, tuti csak akkor jönnek le

csak ,ha hirtelen megváltozik a időjárás körülmény, légnyomás, stb...


Ezt már tényleg csak a parton tudod megtapasztalni :) Úgyhogy irány tapasztalatot gyűjteni, online még szerintem senki nem lett mestere a szakmának:)

Fogdosd őket, minél kevesebb van belőlük annál jobb.

Kizabálják, kiszűrik a hasznos planktont.

2023. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak kosárba tegyek etető anyagot vagy dobaljak be köré egy két gombócot?
2023. máj. 3. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!