Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok? Pecáztatok már...

Horgászok? Pecáztatok már olcsó hipermarketes gumi csónakból? Puha aljú,3 helyen fújható bestwaj tescós kb 100kg a teherbirása. 80kg vagyok Van aki tesztelte?

Figyelt kérdés

Kis csatornámon gondoltam egy rövid próba pecát vele .

Nem igazán járnak csónakkal rajta 1-1.5m mély, 6-10m széles lassú folyású.

Szerintetek ki szakad?

Minimális cuccot vinnék 1 orsos bot úszóval víz állós táskába minimál pót cucc .

Le súlyoznám magam egy kötél +tégla kombóval


Zavarni fogja a halakat a csónak vajon?

(Nem vagyok egy ugrándozó tipus de nem szokták meg itt a halak )

Csak ülni lehet benne !



#horgászat #gumicsónak #Strand csónak
2023. jún. 11. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég, ha egyszer beleakad a horog és baxhatod. Szerintem rossz ötlet.
2023. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként akkora pocsolyába mindek belemenni? Miért nem a partról?
2023. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló,nagyon rég.Kínlódás volt.Egy nagy holtágon szerencsétlenkedtem vele.Ha volt egy kicsi szél,már arra vitte amerre akarta,evezővel semmire nem mentem.A puha fenék miatt volt hogy kiszálláskor beleestem a vízbe-kettéhajlott a csónak.Tettem fa lemezt az aljába,legyen valami tartása,a fa kidörzsölte a gumit.Végül egy szélvihar a parton felkapta,bebaszta egy bokorba-több helyen kilyukadt.Nem tudtam beragasztani,semmi ragasztó nem fogta,se gumiragasztó,se pillanat,se pálmatex.Ment a kukába.
2023. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztonságos.

A helyedben gyűjtenék, és vennék egy olyat, ami erre a célra van kitalálva.

Lehet kísérletezni, de egy jó minőségű csónak hosszú hosszú ideig kiszolgál, míg egy ilyen, ahogy #3 is említette, az első adódó alkalommal, egy véletlen folytán is mehet a kukába.

2023. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok-Hogy akarod felfújni?Lábpumpával?Megunod az életed,nem elég ha a csónak "kirugja" magát,érdemes keményre fújni,ami rengeteg idő.Szivargyújtós kompresszor?Járatod a kocsit,le ne merítse az akkut?Szerintem ezek a mini kompresszorok semmire nem jók.Én benzinkúton fújtam fel,de onnan még el is kell juttatni a vízhez.És ha egyszer sikerül normálisan felfújni,az embernek nincs ereje ezt újra eljátszani.

Másik:azon a holtágon ahol én is pecáztam,láttam két fiatal srácot,egy messziről komolyabbnak látszó gumicsónakkal.Akasztottak egy nagyobb jószágot-lehet hogy "csak" egy 50-es busa,esélyük nem volt...nem tudták fárasztani,irányítani,simán húzta őket a hal.Figyeltem őket amíg tudtam,jó 1.5 km után egy kanyarban eltűntek.Nincs ellenállása egy gumicsónaknak,nem tudsz ellentartani a halnak,egyik kézben a bot,másikban az evező,bemegy a hal egy akadóba,a csónakot meg ráhúzza az ágakra.

2023. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A leírás alapján is csak pancsolásra való, komolyabb igénybevételre alkalmatlan.

Horgászathoz kell a merev csónakfenék, és az anyagának is ki kell bízni legalább közepes méretű erőhatásokat.

Egy strandon kicsi az esélye, hogy nádtorzsára fut a csónak, horgászat közben megtörténhet, de alapvetően már az instabilitás miatt alkalmatlan a horgászatra

2023. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán biztonságos.
2023. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok
2023. jún. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!