Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy kezdő úszó, képes 25...

Egy kezdő úszó, képes 25 métert úszni a víz alatt? Nem nyílt vízben.

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Lefelé mindenképp.
2023. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Kezdetben nem biztos, de kis gyakorlással a 25 m-es medence menni fog. Víz alatt kicsit más technika kell, mint a víz felszínén és meg kell tanulni kis erőkifejtéssel, hosszú siklásokkal úszni víz alatt. Ha ez megy, akkor a 33 m-es medence is menni fog. Az 50 m-es nagyobb kihívás, az már haladó szint, ha megy.
2023. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Délután elmentem úszni, egyenlőre kb 20 métert sikerült úsznom, kb negyven másodperc alatt. Sajnos mindig elfogyott a levegőm.
2023. jún. 16. 23:15
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Gyakorold a hiperventillációt, és menni fog az!
2023. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xp ali ***** válasza:
Én nem voltam versenyúszó, de sokat gyakoroltam. 18 éves korom körül 60+m-t tudtam úszni 1 levegővel víz alatt. 50m-es medencében végig, megfordul víz alatt és még a medence harmada. Visszagondolva elég veszélyes volt, mert a végén már nagyon forgott velem a medence. De 50m-ig nem volt gond sose, az nem volt megterhelő.Ezzel a mutatvánnyal szedtem fel az első csajomat, akkor úgy éreztem, megérte. :) A 25m még most is megy, pedig nem sportolok vagy 5 éve. Nagy tempókkal, nyugodtan kell úszni a medence aljához közel. És a kezet használni, mert az kevesebb oxigént fogyaszt. Legyen ott mindig valaki, aki kihúz, ha baj ban.
márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Az 5ös vagyok. Most látom, a 4es lelőtte a poént. Szóval igen. Gyosrsan kell lélegezni egész addig, amig elkezd bizseregni vmely végtagod. EZt kb fél perc elérni. Ezutén kell egy nagy levegő, beugrani és úszni a víz alatt. Utólag sztem veszélyes, mert szédülni fogsz, de mi gyerekkoromban sokan csináltuk és mind élünk. Élővízben viszont ez egyik táborban, ahol voltam, így meghalt valaki. Ott ne játszatok ilyet. Egy balatoni tánctáborban 2000 körül. Versenyeztek, hogy ki bírja tovább víz alatt. És... hát végülis ő nyert. Annyi eszük nem volt, hogy fogják a kezét, aki a víz alatt van és mikor már gondolták, hogy baj van, nem találták. Na mindegy... szóval legyen ott mindig valaki, aki figyel. így hiperventillációval am 3 perc 20mp a rekordom. Na most már nem játszanák ilyet, az tuti. Azóta megjött az eszem és besz@ri vagyok ilyenekhez.
márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!