Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van a Hervis balaton átevezés...

Van a Hervis balaton átevezés és van egy olyan szabály, hogy kötelező legalább egy liter űrméretű vízmerő eszköz és egy legalább 5 méter kötél kikötéshez, ha ezek nincsenek akkor mi van?

Figyelt kérdés
Tavaly lett volna az első ilyen Hervis balaton átevezésem és akkor is tudtam erről de nem vittem magammal ilyeneket de el is maradt az átevezés. Akinek van ilyen tapasztalata legalább tavaly előttről, tényleg kötelezőek ezek? még sup-hoz is egy 5 méteres kötél?! A vízmerő eszközt megértem de kötelet nem. (SUP-pal evezném át)

2023. jún. 23. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a szabályzatot, de feltételezem, hogy ha nincs meg az előírt felszerelés, akkor nem indulhatsz. Azért ez nem olyan bonyolult szerintem.
2023. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vízmerő eszköznek olyan vízi eszközökön van értelme, amiben össze tud gyűlni a hajótestbe került víz, akár lékesedés miatt vagy a hullámok becsapása miatt került oda. De a sup nyitott fedélzetéről magától lefolyik a víz, így a vízmerőnek nincs értelme. A kikötőkötélnek igen, az hasznos, ha a SUP-on is van. De nem tudom, hogy a SUP-ra is alkalmazzák-e a vízmerő-szabályt.
2023. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az van a szabályban, hogy kategóriától függetlenül kell ez a kettő dolog, szóval SUP-hoz is. Ha átevetem akkor viszem ki a partra a SUP-ot szóval szerintem fölösleges a kötél, a vízmerő eszköz még oké, ha van a közelemben egy olyan hajó aminek kell egy plusz vízmerő eszköz akkor tudok segíteni. De persze nem nehéz ezt a kettő dolgot magammal vinni.
2023. jún. 23. 13:15
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

6. oldal elején van

2023. jún. 23. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék majd menni, én versenyszerűen kajakozom, szóval K1-el szeretnék átmenni, de az én hajómba még a kötél is csak neccesen fér el, bármilyen üveg, vagy ilyesmi max 750ml-ig, papucsom csak az ülés alatt, vagy a lábtámasz mgött, ahonnan nem lehet kiszedni. Én nálam lesz egy félliteres üres üveg, valami hosszabb madzag, semmi más, szóval vagy megúszom az ellenőrzést (ha egyáltalán van), vagy nem
2023. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!