Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Magyarorszagon,lehetoleg...

Magyarorszagon,lehetoleg Budapesten hol lehet 15-25 kg -os halakat fogni,aminek incs gepolaj ize?

Figyelt kérdés

Budapesthez minel kozelebb.


Minden valaszt koszonok.


Szeretem a halat.



2023. júl. 12. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A piacon.
2023. júl. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Ekkora halat halastavaknál amúgy sem szabad hazavinni. A Haludvar-ba érdemes elmenni pesten, ott tudsz venni halat.
2023. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ugy kerdezem,h hova menjen a pasim horgaszni,h ne 8 db 15 grammos es hallal allitson haza ? 😂
2023. júl. 12. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Üljön le valamelyik horgász mellé, barátkozzon vele össze és kérje meg, hogy normálisan állítsa be a szerelékét az adott vízfelülethez valóan. Horgászvoltok an is segítenek, de nem biztos hogy ismerik pont azt a vizet ahol ő horgászik.
2023. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
*Horgászboltokban
2023. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem a hellyel lesz a baj ha 15 grammos halakt fog...
2023. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Az említett tömegű halakkal nem csak annyi a gond, hogy nehéz beszerezni, akár a piacokon is.

A halakban az évek alatt halmozódnak azok a kellemetlen anyagok, amelyek rontják a halhús minőségét.

Magyarországon a 15-25 kilogrammos halak már +10 évesek, és csak néhány az a halfaj, amelyik biológiailag képes elérni ezt a tömeget: szürke harcsa, ponty, amur, busa.

Ezek közül a busa az, amit a megfelelő helyen, az ügyes horgászok majdnem szabadon kifoghatnak, tájidegen, invazív halfaj, amit nem védenek súlykorlátozással, mint általában a többit.

Az, hogy a busa íze milyen minőséget képvisel a fogyasztóknál, az más kérdés, van, akinek ízlik, és van akinek nagyon nem.

Busára, eredményesen horgászni, meg lehet tanulni, de csak ott van értelme, ahol valóban sok a busa a vízben.

Hárosi öböl, Pilismaróti öböl, stb.

2023. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem mellesleg, ha szereted enni a halat, akkor inkább a 3-7 kilogramm közötti halak forgására ösztönözd a lovagodat, a hatalmas méret sokszor a halhús rossz minőségével is jár.
2023. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek halasan koszonom a valaszt!

Tapasztaltam,h akis halai nagyon finomak. Szoval,ha 100 db kicsivel allit haza,nekem az is jo lenne.


Busat pont szeretem!

2023. júl. 13. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!