Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tengerre kenu, vagy kajak?

Tengerre kenu, vagy kajak?

Figyelt kérdés

Part menti evickélésre kellene, pár kilométeres távokra, a szárazföld felől nehezen megközelíthető partszakaszok felderítésére, két személyre. Mindenképp felfújható kell, a szállítás és tárolás miatt. Kenuban van tapasztalatom, jó evezőm is van hozzá, kajakkal még nem mentem, de ez csak másodlagos tényező, mert szívesen kipróbálom azt is.

Olyan dolgok érdekelnek a témában, hogy melyik hajó stabilabb, melyik haladósabb, kényelmesebb, pakolhatóbb, melyik hullámállóbb, stb. Viharos, nagyon hullámzó vízen nem szeretném használni, de egy napos, félnapos túrában benne van hogy amikor indul az ember akkor sima a víz, visszafele meg betámad a szél.

E között a három hajó között vacillálok, de ha van jobb ötlet, nyitott vagyok rá, de árban nem akarok feljebb menni. A válaszokat előre is köszönöm.

[link]

[link]

[link]



2023. aug. 13. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Tengerre kajak való inkább. De olyat vegyél ami fel van készítve a sós vízre. Hiába mész ki csendes időben, még az Adrián is pillanatok alatt tud kerekedni viharos szél, és ha kint vagy a parttól 1-2 kilométerre akkor az nem kicsit veszélyes, főleg a nem megfelelő felszereléssel. Mentőmellény, kézifáklya minimum legyen nálad, de egy EPIRB sem ártana.
2023. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Jón-tenger van tervbe véve, Lefkádia, Kefalónia, Zakinthosz. Én is lassan a kajak felé hajlok, mégis csak kényelmesebb háttámlás székben ülni, mint a padon görnyedezni naphosszat. A parttól nem szándékozok eltávolodni, max egy-két száz métert, de azt is csak akkor, ha le kell vágni egy öblöt. Mentőmellény lesz, piros villogó fény lesz, vörös kézifáklya valószínű, EPIRB nem valószínű, nagyon húzósak az árai, legalábbis a hajókra valóknak (5-700 ezer), talán van egy olcsóbb személyi változata 170 ezerért, ezt megfontolom. [link] Még utána járok, mennyire macera a regisztráció, egyszeri fizetés van-e, vagy évente lehúznak, és az se mindegy, hogy a berendezésben ki tudom-e cserélni az elemet, vagy szakszervizbe kell vinni. Ahogy nézem a drágább fajtákban cserélhető házilag, az olcsóbban meg annyi a csere, hogy lehet egy új jobban megéri, bár ha a szerviz ki tudja cserélni, akkor én is tuti, még nitrogénnel is fel tudom tölteni. Ez a jeladó elég fogós kérdés, mert egyszeri használatra az ember sajnálja rá egy kenu árát, ha meg tényleg beüt a krach a vízen, akkor meg tutira még a házát is odaadná az ember csak megmeneküljön. Szigorúan csak part közelben akarok evezni, és garantált jó időben, de a szigetek körül biztos kiszámíthatatlan erős áramlatok is lehetnek, ami elsodorhat. Kefalónia, és Ithaka közt egy kb 5 km széles folyosó húzódik, biztos érdekes lehet arra fele a vízjárás. Egyszer Cipruson sznorkelezés közben kapott el egy erős áramlat egy öböl csúcsánál, még szerencse hogy jó békatalpak voltak rajtam, azzal vissza tudtam úszni védettebb vizekre, de kapaszkodni kellett rendesen.
2023. aug. 14. 16:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy köztes viszonylag pénztárcabarát megoldást a vészjelzésre: [link]
2023. aug. 14. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!