Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van értelme mély vízben úszós...

Van értelme mély vízben úszós felszereléssel pontyra horgászni?

Figyelt kérdés

Elég nehéz terepen horgászok. A tó egy felduzzasztott patak egy völgyben, a part meredek és nehéz lejutni, senki sem horgászik rajta szinte. A vízparton sok a fa, dobni sem igazán lehet. A vízben a part mellett sok a bedőlt fa, amik benyúlnak 15-20 méterre is. A bedőlt fák körül rajokban állnak a pontyok 5-15 egyedből álló csoportokban.

A víz 8-9 méter mély, már a part szélétől 1-2 méterre is ilyen mély, mivel a partoldal szinte függőleges.

Azért gondoltam úszósra, mert az akadós terepen fontos lenne a gyors észlelelés mielőtt benyomul az akadóba a hal egy vadabb kapásnál. Viszont a mély vízben nem tudom az úszós szereléknél a csalit lerakni a fenékre, mert a botom hosszát jócskán meghaladja a közel 10 méteres víz.

Esetleg még arra gondoltam, hogy a pontyok közelébe kellene dobni úszós szereléket max. 1-2 méteres eresztékkel, de nem tudom érdekelné-e őket, mert rengeteg a természetes táplálék és a sima etetőkosaras-kukoricás fenekezőt se veszik fel.

Érdemes próbálkozni felfektetős szerelékkel, kínlódni az ütköző kötéssel (ami esetleg megakad a gyűrűkön dobásnál) vagy jobb egy sima fenékre letett csali csak egy ólommal és szemes anyaggal ráetetni?



2023. aug. 13. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Erre azt tudom mondani, hogy előtted a lehetőség, kisérletezz.

A tapasztalatom az, hogy a látott halat nehéz megfogni, azok többnyire nem táplálkoznak olyankor, de lehetnek kivételek.

Amikor a halak a vízfelszín közelében tartózkodnak, febéken is hiába várod a kapást, biztosan van időszak amikor a fenék közelébe is lemerülnek, bár a ponty nem a 8-10 méteres vizeket kedveli.

Úszózáshoz nem is a víz melysége a problémás, hanem az áramlás.

Csúszó úszóval lehet mély vízben is fenéken horgászni, vagy víz között, de az erősen áramló vízben úszózni, duci formájú, kétpontos rögzítésű úszókkal szoktak, esetleg azok továbbfejlesztett változataival (Cralusso úszókat tanulmányozd), de azok nem kezdőknek valók.

Ráadásul a fák miatt a hosszú bot használata is korlátozott, nincs jobb ötletem annál, amit írtam:kisérletezz, segítségként nézz videókat a neten, még akár a vizigolyót is ki lehet próbálni, de a látott halak nem biztos, hogy táplálkoznak is.

2023. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igazából nem is magát a látott halat akarom megfogni, csak arra gondoltam, hogy mivel az akadóknál látni őket a felszínen is, ezért gondolom, hogy a mélyben is ott lehetnek valamennyire ezeken a részeken. Illetve az a pár ember aki fogott már itt pontyot, az a mélyben fogta, 8-10 méteres vízben, így itt próbálok kísérletezni.

Megpróbálok pár helyet megetetni pár marék kukoricával a horgászat előtt, csak még nem tudtam összehozni, hogy több nap egymás után etessek, mindig kimaradt egy nap.

2023. aug. 13. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Sodrós, mély vízben az etetéshez is kell némi tapasztalat, hogy a beszórt kaja hol állt meg a mederfenéken.

Ha nincs más megoldás, bele kell gyúrni kemény, tapadós, nehéz gombócokba, ami lehet etetőanyag, vagy főzött kukorica dara, sőt akár agyag is lehet.

Sodrástól, mélységtől függően, nehezítés nélkül nagyon messze el tudja vinni a víz a kukorica szemeket.

2023. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából nincs sodrás, mert a patak teljesen lelassul. A tó alján van némi vízáramlás, ott jó is horgászni, mert kering a táplálék valamennyire és ott vonul sok hal, főleg keszegfélék.

Mélységet is mértem, halradart is néztem, szerintem megoldható, de lehet ki kell böjtölni a halat.

2023. aug. 13. 20:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!