Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Beázott az orsó?

Beázott az orsó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az történt, hogy több napos horgászaton vettem részt, ahogy szoktam, és ilyenkor nem mindig szoktam bevinni fedett helyre a pecabotot éjszakára, hanem van hogy kint hagyom a szabad ég alatt. Viszont éjszaka elkezdett ömleni az eső, sajnos elázott a bot is, és reggel a nyeletőféknél fekete olajos víz volt az orsó végén. Ez kárt tehet benne, vagy csak a nyeletőfék tekerőjébe ment egy kis víz?

Egyáltalán beázhat az orsó annyira hogy kijöjjön belőle az olaj és ne legyen kenése?

Az alany egy Okuma Powerliner Pro plp 8000-es

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 18. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Az orsók alapvetően nem vízálló szerkezetek, beázhqtnak, sőt talajszemcsék is kerülhetnek bele (utóbbit elkerülendő, nem tesszük a földre)

Levesz3d az orsóház fedelét, és bele nézel.

Nagy kárt általában nem.okoz a beázás, ahogy írtad, ki is folyt a víz, és még az sem biztos, hogy valóban beázott, viszont ha az nyugtat meg, nézz bele.

Szétszedni nem kell, ha nincsen benne gyakorlatod, és valószínűleg nem is lesz teendőd, de látod, van-e kenőanyag benne.

A tűgörgőkre lehet káros az eső, mert ott nem zsír van, hanem olaj, amit kimoshat az intenzív, sok órán keresztül zuhogó eső.

Azt viszont inkább ne szedd szét, ha nincs gyakorlatod az összerakásában, ha szükséges cseppents oda egy kis olajat, vagy vidd be az orsót egy horgászboltba, ahol szervizelnek is.

Nyugi, nincs komolyabb gond vele.

2023. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, látom értesz hozzá. Még annyit fűznék hozzá, hogy fának volt nekitámasztva (kb 45°-os szög), nem tudom mennyit számít ez.
2023. aug. 18. 21:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és nyilvánvalóan fa alatt volt ezáltal
2023. aug. 18. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Továbbra sem gondolom, hogy komoly baja lett volna az orsónak az esőről.

Egy hosszú ideig tartó, intenzív eső hatására kerülhet bele némi víz, de ahogy bele került, úgy ki is tud folyni, és mindez feltételes módban van.

Nincsenek víz ellen szigetelve, és pl egy csöndes esőben nem is áznak be, de volt már a kezemben olyan orsó, amit bele ejtettek a Tiszába, és a víz volt a kisebb baja, homok is került bele.

Vannak olyan rések az orsón, ahol beszivároghat a víz, pl az orsóház és a forgó rész között, vagy a gomboknál, de azt sem úgy kell elképzelni, hogy tele folyik vízzel, és ki is tud folyni, mindenesetre, ha kétségeid vannak, nézzél bele.

2023. aug. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!