Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan állítsam az orsó...

Hogyan állítsam az orsó fékjét pontyhorgászat közben?

Figyelt kérdés
Kezdö bojlis horgász vagyok, tegnapi nap akasztottam egy 5 kg-os pontyot ami azzal kezdte a fárasztást hogy 20 méter zsinórt lehúzott, negyed óra után kihúztam, ezután horgásztársam akasztott egy 7 kilósat, és fárasztás közben összesen max 10 métert húzott le, nem merem nagyon behúzni a féket nehogy elszakítsa a zsinórt(0.25 monofil) vagy leakadjon, viszont nem akarok sok idöt tölteni kisebb halakkal, hogyan tudnám megtalálni a határt ahol pont jó?

2023. szept. 17. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy hal menni akar az menni is fog. Ha nem engedsz neki viszi a cuccodat is vagy széttéped a pofáját. Egy 5kg hal ha jó kondiban van nem adja könnyen magát. Meg egy jól kifáradt halat kezelni is könnyebb, nem akar kiugrani a kezedből.
2023. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fékerőt mindig a szerelék leg gyengébb részéhez kell beállítani!

Gondolom a fő zsinórod erösebb mint az előkéd, így tehát az előke teherbírásának megfelelő fék eröt kell állítani kezdésnek, aztán ha úgy érzed hogy jobban húz a hal mint ahogy a fék enged akkor picit lazitasz a féken!

2023. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érzésre. Ha meg lett a hal, akkor jól csináltad.
2023. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!