Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy kell használni helyesen...

Hogy kell használni helyesen a zsinórklipszet, ha a pontos dobásokra szeretném használni?

Figyelt kérdés

Nálam az a nagy dilemma, hogy ha beakasztom a zsinórt a klipszbe (értsd úgy, hogy teljesen körbetekerem rajta), akkor ha jön egy nagyobb hal és én nem állok a bot mellett nem lesz jó vége :) Vagy van akkora a zsinór nyúlása és befeszülési távja, hogy simán érkezek még odamenni a bothoz és kiakasztani a zsinórt?

Illetve első dobásnál megjelöltem a zsinórt adott helyen. Ha fogtam egy halat, akkor utána mindig kell dobnom egy üreset, hogy vissza tudjam akasztani az adott helyen a zsinórt?


2023. szept. 29. 18:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg még az is kérdés számomra, hogy milyen beetetési módszert célszerű használni? Közelre parittya oké (vagy kézzel, igazából ameddig elvisz, lehet én is eldobok), de távolra pl ha nem szeretnék etetőhajót venni?
2023. szept. 29. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell körbetekerni, csak alá beakasztani, az is elég, cserébe könnyebb kiakasztani ha kell.

Ha ki kellett valamiért akasztani a klipszet akkor értelem szerűen kell dobni egy üreset és a jelölésnél visszaakasztani.

De én már nagyon régen nem használok klipszet, igazi szenvedés. Gyerek hajgumi tökéletes megoldás, beakasztod mint a klipszet de ha húzza a hal eltépi simán és kész, nem kell vele bajlódni. Valahogy igy:

https://www.youtube.com/watch?v=CR-A4d6Ifo8&t=1s

2023. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

A linkelt videóban látható a hagyományos klipszbe akasztás, nem kell a zsinórt a klipszre rátekerni.

A pontos etetésnek is megvannak az eszközei, nem kell ahhoz etetőhajó, ha elérhető távolságon belül van az etetés.

Nagyobb méretű feeder kosár, etetőrakéta, spomb, és a célnak megfelelő horgászbot kell hozzá

2023. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A legegyszerűbb ha kinézed a helyet, ahova dobni akarsz, utána bedobod egyszer, kiakasztod a klipszbe a zsinórt, utána meg bedobod még annyiszor ahányszor alapozni akarsz és utána ott hagyod a cuccot, majd kiakasztod a klipszet. Ha fogsz róla egy pontyot, a küzdelem úgyis el fogja verni a többi halat. Ha keszegezel vagy nem akarod ezt csinálni amit leírtam, akkor külön bot menjen etetésre rakétával és a szerelékedre dobsz vele nagyjából mindig. Nekem ez utóbbi vált be, mondjuk én szemes anyaggal etetek, az etetőanyag csak ballasztnak van a rakétában.
2023. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!