Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen etetőanyagok, csalik,...

Milyen etetőanyagok, csalik, pelletek váltak be nálatok feederezés során? Márkákra gondolok leginkább.

Figyelt kérdés
2023. okt. 1. 02:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Példaként azt tudom eddig elmondani (nem régen horgászok egyelőre), hogy a bait&bait remek termékeket forgalmaz.

A Haldorádó pelletjei nem rosszak, viszont a többi márkához képest kicsit túlárazottnak tartom, biztosan vannak más, akár jobb alternatívák.

2023. okt. 1. 02:48
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam, hogy nem régen horgászol.

Félrevezető lehet "ömlesztve" begyűjtött információkból komoly következtetéseket levonni.

Vizenként, évszakonként, de még a horgászok "hite" szerint is változhatnak a bevált csalik, etetőanyagok.

Mondok példákat.

Az egyik fontos elem, a víz, amiből halat szeretnél fogni.

Különböző lehet a PH értéke, lehet az enyhén savas, semleges, vagy lúgos - már ez hatással lehet, hogy ott bizonyos csali, etetőanyag jobban, vagy kevésbé működik, és még ezeken is módosít a víz hőmérséklete.

A horgászott víz "típusa".

Nagyon sok, természet ellenesen túltelepített, fizetős horgásztó van, az ottani tapasztalatokat nem igazán lehet átvinni, átértékelés nélkül a természetes vizekre, ahol kevesebb a területre jutó hal, változatosabb a hal állomány, sok a törpeharcsa, esetleg folyóvíz, változatos mederre, különböző erősségű sodrással.

stb...


Nincs olyan etetőanyag, csali, ami minden körülmények között beválik.

Nem mindegy, hogy álló, vagy folyóvízről van szó, és ott milyen halak élnek.

Én többnyire természetes vizeken, csatornákon horgászom, ahol sok a törpeharcsa is. A hallisztes etetőanyagok felejtősek, az ottani keszegek, kárászok nem rajonganak érte, de a törpeharcsa igen. A fizetős tavak többségén ezzel ellentétben nagyon megy a halliszt alapú etetőanyag.

A csaliknál úgy vettem észre, sokkal fontosabb a szín, mint az, hogy az milyen ízesítésű, de annak is lehet jelentősége.

Ez egy horgászat során is változhat, a fényviszonyoktól, víz átlátszóságától is függően.

Ahol én horgászom, neonzöld, kék színű csalikkal még nem sok halat fogtak, de még a pink sem mondható sikeresnek.

Legjobban a sárga, fehér, karamell, nem rikító piros, és ezek kombinációja vált be.

Elég sok pecást ismerek, változó ki melyik márkát kedveli, láttam náluk Stég, Haldorado, Dovit, Timár-mix, Benzar Mix csalikat, etetőanyagokat, és lehetne még sorolni, de több-kevesebb halat mindegyikkel fogtak.

Halodradot és nem használok, jó, de túlárazott, viszont sokan használják, kedvelik, jó a reklámja.

Nálam a ProMix, a Motaba Carp, Stég, a három legtöbbet használt feeder csali, de van még Benzar, Dovit, EA, meg ki tudja még mi.

A ProMix csemege kukoricás wafterse "kukorica színű, nem oldódó, de sikeres, a Motaba csalik oldódó verzióban vannak.

Az se mindegy, hogy a csali mennyire emelkedik el, fekszik a mederfenéken, vagy teljes előke hosszban lebeg.

2023. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan a horgászatban, hogy a "legjobb márka". Minden szituáció függő ahogy előttem a kollega írta. Inkább általánosságban vannak jobb és rosszabb márkák, illetve márkán belül is vannak jó és nem annyira jó termékek.


Amúgy a baitbait bojlikban (nagyon) erős főként, nem feeder csaliban és etetőanyagban, ott inkább csak kényszerből vannak a piacon.

A Haldoradot én személy szerint nem használom etetőanyagnak soha, semmilyen helyzetben, egyszerűen azért, mert drága és ár-érték arányban nem annyira jó. Használok helyette Aquagarant pelletet és Szilvási Szilárd pontyozós kajáit. Viszont használom vadvizen és "tavon" egyaránt a haldorado waftereket, azok bejöttek.


De reálisan nincs más hátra, mint előre, ahol te horgászol ott ki kell tapasztalnod, hogy mi megy. Van, hogy sima natúr kukorica verhetetlen (lásd nyáron maconka, még a method freestyle vb-t /az amúgy félig haldorádós csapat / is sima csemege kukoricával horgászta végig és nyerte meg, pedig az minden csak nem tipikus method kaja), máskor számít a szín, az íz, az állag, folyón sokszor minden mindegy csak mennyiség legyen.... Nincs univerzális recept.

2023. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb csemege kukorica a kisboltból, etetőanyagnak meg zsemlemorzsa, ha nagyon flancolni akarsz, akkor kukoricadara vagy olyan csirketáp, ami darált búza, kukorica és egyéb magvak. Mondjuk én olyan módszerrel horgászok, ahol nem minőség a döntő, hanem a mennyiség. Pontyra meg erjesztett kukorica, ezt keverem bele az anyagba vagy csak rakétával belövöm.
2023. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!