Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ki, mikor és miért úszta át...

Ki, mikor és miért úszta át először a Balatont?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Én pl anno 9 évesen faterommal a Balaton átúszáson, 2.5 óra alatt mellbe.


Ha az első embert kérdezed, aki átúszhatta, lövésem sincs, a Római Birodalom alatt már tuti voltak olyanok, aki brahiból átúszott, eleve akkoriban kisebb is volt a tó jóval, a rómaiaknál már létezett a szabadidő fogalma, szóval sportértéke se volt olyan jelentős.


Hogy előtte kelta, dák, pannon, szarmata legények csináltak-e ilyet, hogy imponáljanak a lányoknak azt soha sem tudjuk meg.

2023. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szekrényessy Kálmán [link]
2023. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az ősember, amikor lekéste a kompot tihanynál.
2023. okt. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én 2003-ban úsztam át először. A kollégámmal jártunk a helyi bányatóra biciklivel, az csak 200 méter lehetett, szóval nem volt nagy kihívás átúszni, és akkor egy héttel a Balaton-átúszás előtt felmerült bennem az ötlet: miért ne próbáljuk meg? Utána még hatszor átúsztuk. 2005-ben, amikor elmaradt, elmentünk a porecsi öbölúszásra, 2010-ben meg leúsztuk medencében, mert akkor is elmaradt. A legjobb időm 2 óra 26 perc, mellben.
2023. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
85%

Én nem a Balatont, hanem a Dunát 10 évesen Foktőnél (Kalocsa melletti kis falu), apámmal és keresztapámmal. Nem szervezett átúszás volt, csak úgy brahiból.

Ért is egy kis baleset, nem vettem észre a partnál hogy már sekély a víz, és jól beleütöttem a térdem egy kőbe. Alig tudtam az egyik lábamat mozgatni. Visszafelé egy lábbal, karból kellett megtenni az utat. (mellúszásban)

Már felnőttként az algyői híd mellett lévő (nem hivatalos) nudista strandnál pár sráccal usztunk át a tuloldalon leskelődőkhöz, és meginvitáltuk őket, jöjjenek át, közelebbről jobban láthatnak. Erre mind elpárolgott!

2023. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2019-ben, 15 évesként. Nagyon szeretek úszni, és így adott volt, hogy ezt is kipróbálom.
nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!