Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kezdjek neki a szigonyp...

Hogyan kezdjek neki a szigonypuskás/víz alatti vadászatnak?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a szigonypuskás vadászat (angolul spearfishing), így azt szeretném tudni azoktól, akik már űzik ezt a sportot, hogy hogyan érdemes nekivágni? Gondolom először is el kell végezni egy szabadtüdős búvártanfolyamat. Ilyet esetleg tudtok ajánlani? Illetve helyeket, ahol lehet ezt gyakorolni (persze külföldön). Előre is köszi.

#spearfishing #szigonypuskás vadászat #vízalatti vadászat
nov. 26. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Angol nyelven találsz az interneten sok hasznos információt.

Magyarországon, és még sok országban tiltott, ergo semmiféle oktatás nincs.

Olyan országokban van spearfishing oktatás, ahol annak hagyománya is van, és nincs törvényileg tiltva, nem utolsó sorban van rá fizetőképes kereslet is.

Angol nyelven özön mennyiségben találsz infókat.

nov. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá tanfolyam. Persze nem árt safety okokból. Inkább az adott víz élővilágát kell ismerni.
nov. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik környező országokat ajánljátok ahol ezt érdemes kipróbálni? Horvátország, Olaszország vagy esetleg Görögország?
nov. 27. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy ahol a helyi szabályok nem tiltják. Amúgy azt ugye vágod hogy ott sem lehet mindenre lőni ami mozog. Ugyanúgy vannak védett fajok, tilalmi időszakok meg méretkorlátok, utóbbit meg elég nehéz megtippelni víz alatt.
nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, szóval sem mondtam, hogy mindenre lőni akarok... annyit kérdeztem, hogy tud-e bevált helyet mondani olyan, aki már űzi ezt a sportot.
nov. 27. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Én itt lőttem mahi mahit:


[link]

nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!