Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A kérdésem horgászattal...

A kérdésem horgászattal kapcsolatos. Kezdő horgásznak tudnátok segíteni felszerelés vásárlásban?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy eddig nem igazán horgásztam de nagyon szeretnék elkezdeni. Hagyományos fenekező módszerrel szeretnék horgászni a partról egy holtágon. Sajnos nem találtam eléggé kielégítő válaszokat vagy csak simán hülye vagyok de nem tudom milyen botot vegyek (milyen dobósúlyban és hogy milyen hosszút) illetve az orsót sem tudom hogy milyen legyen. Ha konkrét felszerelést ajánlotok nekem az is tökéletes lenne. Illetve plusz egy kérdésként milyen dobósúlyú bottal milyen messze lehet dobni? Köszönöm a segítséget előre is.

máj. 17. 13:07
 1/5 anonim válasza:
Én is majd hamarosan el akarok kezdeni horgászni, szinte teljesen a nulláról, de sajnos nem nagyon vannak jó pecás fórumok, gyakorin is max. 1-2 válasz érkezik a horgászos kérdésekre. Szinte kár kiírni bármit is.
máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért sem írnak sok választ az itteni kérdésekre, mert a kérdések többsége lezárható néhány válasszal, illetve való igaz, hogy aki részletes információt keres, azt nem itt fogja megtalálni, mert nagyon különbözőek az igények, és egy széles skáláról mindenki magának tud válogatni.


Itt van pl ez a kérdés is.

Kezdő felszerelést lehet vásárolni olcsóbbat, drágábbat, gyengébb, jobb minőségűt, de kérdező semmi támpontot nem adott arról, hogy mégis milyen igényei vannak.

Partról egy holtágon, de ott milyen halakat szeretne megfogni, akadós-e a terep, stb.... és mennyi pénzt szándékozik, hajlandó kiadni egy botért+orsóért


A régi tipikusú klasszikus fenekező botok már alig vannak a piacon, a feederek terjedtek el nagyon, aminek megvan a magyarázata, de lehetnek olyan esetek, amikor valóan előnyösebb a klasszikus fenekező technika, és ahhoz is meg lehet találni a megfelelő botot, orsót, csak kellenének az információk a kérdezők részéről is.

Az esetek nagyobb részében a feeder botok ideálisabbak, többnyire nem akadók közül cibálunk ki kapitális halakat a vízből, azok a speciális esetek.

Lehet spórolósan vásárolni úgy is, ha az akciókat, napi akciókat is keresi a vásárló az áruházak kínálatában.

Egy kezdő pecás nem feltétlenül akar hatalmas összegeket elkölteni, de arra is vannak példák.

Van, aki megelégszik az olcsó alapanyagokból készült cuccokkal, mások inkább fizetnek többet a minőségért, és vannak olyanok is, akik ragaszkodnak a drága presztizsű márkákhoz, már kezdőként is.

Sok éve horgászom, vannak nyeletőfékes orsóim is, de nagyon ritkán használom azt a funkciót, másoknak pedig lehet az egy fontos eleme az orsóválasztásnak.

Nem lehet úgy tanácsot adni, hogy a másik oldalon semmi elképzelés nincs.

Meg kell nézni a YouTube-n több horgász filmet, de nem is a felszerelésekre koncentrálni, hanem magára a horgászatra, hasonlít-e a környezet, a kifogott halak mérete ahhoz, ahol horgászni szeretne.

Sok videóban a felszerelés megfizethetetlen egy kezdő, de akár haladó pecás számára is, de legalább annyi információt adjatok, hogy milyen jellegű vízre, milyen halak megfogásához, mennyi pénzért kerestek felszerelést.

máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
60%
Vegyél 360-390 hosszban 100-150gramm dobósúlyú feeder botokat. Az orsó 5000es méret . Így ezzel a kombóval kezdőként kifog elégíteni.
máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek attól függ.

Jobban szeretem a konfortot, a feeder bot elég macerás.

[link]

[link]

8-10-12-es horgok

[link]

[link]

Jól látható b***zi színű zsinór

Horog előkének 0.18-0.20 valamilyen zsinór

Pár ilyen filléres etetőkosár

[link]

Alá forgó

[link]

máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is felnőtt fejjel, 5 éve kezdtem el komolyabban pecázni. Végigjártam a szamárlétrát, van is néhány pecabot, felszerelés, amit megvettem és ott áll a sarokban, mert rájöttem, hogy az a módszer, amire vettem, nekem nem vált be, vagy használtan jó vételnek tűnt, de mégsem jó.

Hogy ne ess ebbe a hibába, pár jótanács:


A féder módszer hülyebiztos, holtágon is jól működik. Kezdésnek a keszegezést ajánlom. Pörgős peca, megtanulod a kapások felismerését, tudsz hazavinni halat.Olyan helyre ülj, ahol már ki van ülve a part, ott biztosan szokott hal lenni. Figyeld meg a helyi pecásokat, milyen vízállásnál mekkora távra dobnak. Nem a legtávolabbi ponton szokott lenni a legtöbb hal. Egyébként egy 360cm-es féderbottal már könnyedén meg lehet dobni az 50-60 métert, bár pontosan 20-30 méterre kényelmes dobálni.

360-as botot javaslok kezdésnek, mindenképpen szénszálast, legalább 150-gr dobósúllyal. Reklámozni nem akarok, de nekem Silstar van, és elég jó.

Orsóból 5000-6000-es méretűt, elsőfékest vegyél, legalább 3 csapágyast. Monofil zsinórral töltsd fel, én 28-as méretű alatt nem töltök orsóra, mert nagy Dunán is horgászom, és ezt még ki tudom húzni az akadókból, uszadékból.


A szerelékek összeállítását legjobban a youtube-ról lehet megtanulni. Ajánlom Szilvási Szilárd szerelős videóit, de sok féderes szerelős videó van fenn.

Én a magam részéről nem bonyolítom túl: főzsinorra felhúzok 2 gumistoppert egymás mellé. Utána egy gyöngy. Aztán gubancgátló cső, rövidebb fajta, a hosszabb fele legyen a zsinór vége felé. Újabb gyöngy, majd a zsinór végére egy jó minőségű forgó. Mindent Clinch csomóval kötök. A forgóra kettős hurokkal kötött horogelőkét fűzök, végén sima horogkötéssel kötött kis horoggal.

Holtágon nekem a 40-50-gr-os kosár kényelmes, gubancgátló csővel, rövidebb 12-15centis előkével. Előke nálam 18-20-as vastagságú, fluocarbon szokott lenni holtágon. Horognak én 12-es, vagy 14.es Owner vékony horgot használok. Ezzel húztam már ki 4 kilós pontyot is vadvízen.

A csalinak helytől függően lehet használni pufit, gilisztát, csontit, de a 3 szem csontival nem lehet mellélőni.


Ha bejön egy ponty, a féderbot kidolgozza a rúgásokat, kis horoggal is ki lehet fárasztani, ha nem talál nagyobb akadót.

Keszegező etetőanyagot lehet házilag is csinálni, de a bolti a legjobb, ha kezdő vagy.

Pontyozáshoz is feedert használok, csak nem ezt a szereléket. Sima bordáskosárral, 2 horgos szereléket szoktam, vagy ha 60-80 méterre horgászok, távdobó bordáskosárral, egy horoggal szoktam szerelni a botot.

Ha nem túl gazos az aljzat, jó még a method módszer, de az inkább pontyozni jó, és könnyű belehúzni az iszapba, ha nincs gyakorlatod.

máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!