Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek jó sport a kajak?...

Szerintetek jó sport a kajak? Van amihez annál több mozgás kell?

Figyelt kérdés
Csak hogy mindenki tudja: nyáron kajakozunk, télen futunk, úszunk, kondizunk, és tornatermi gyakorlatokat végzünk.
2010. okt. 31. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó sport a kajak. Szerintem még a judo, ami hasonló megterheléssel jár, ha valaki rendesen csinálja. heti 3x2 óra edzéssel. Az úgy már hasonló kondit csinál. Mindazonáltal a kajakozás tényleg elég sokrétű, és nem is tudtam, hogy ennyi mindenből áll. Elvben a kondizás csökkenti az izomgyorsaságot hosszú távon. Aztán a Jeet kone do, amit Bruce Lee fejlesztett ki, talán az vetekedhet a kajakozással. sőt. Ráadásul a jeet kone do nagyban hozzájárul az önfegyelem képzéséhez, és az izomgyorsaságot is növeli, a kondizással ellentétben.
2010. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát azért ketrecharc, mma, k3 ezek azért ha rendesen csinálod kipusztulsz egy-egy edzés végére én k3-zok de edzések végére a karom nem bírom felemelni.
2010. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helló!


Én kajakozom szerintem nagyon jó sport. Kajakban nem elég kajakozni a kajakosok kenusok az evezés mellett futnak kondiznak, telente tanmedencei evezés úszás kondi tornatermi önsúlyos gyakorlatok. Már csak az evezés is az egész testet megmozgatja talptól nyakig ( tévhit hogy a lábat nem használod kajakban) mármint aki csak evezget az nem de aki komolyan tolja komoly lábtechnika van. A kajak fejleszti az izomerőt állóképességet a figyelmet ( Ha nem figyelsz lehet hogy úszol):))És ha a lényeg az elfáradás volt már olyan edzés hogy egyedül nem birtam kiszálni a kajkból ugy elfáradtam:P Ősszeségében a kajak egy összetet erősport amit jó levegőn üzhetsz és minden téren fejleszt.

2010. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én kenuzok, szerintem ez keményebb mint a kajak,de embere válogatja
2011. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!