Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy merjem kinyitni a szemem...

Hogy merjem kinyitni a szemem víz alatt?

Figyelt kérdés
Ma kezdünk úszni és kipróbáltam, de alig láttam valamit és csípte a szemem. Van egyáltalán értelme kinyitni? Én már nem merem.
2009. jan. 20. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Én tanultam általános iskolában két évig úszni, mert muszáj volt. Utáltam mindig is. És hát egyszer sem sikerült kinyitni a szemem. A tanár rengeteget üvöltözött velem, de nekem nem ment. Mindenki mást ki tudta nyitni, szóval nem lehet olyan nehéz, de én ezek szerint töketlen vagyok. Valószínű az egész akarat kérdése. Én nem is nagyon akartam, mert soha nem éreztem életbevágóan fontosnak, hogy egy klórosvizzel teli medencében nyitott szemmel ússzak. Persze van értelme, hiszen látod a másikat, így nem mész neki; észreveszed a medenceszélét. A mi tanárunk azt mondta, hogy csak akarat kérdése. Ha nagyon akarja az ember, akkor nyitva tudja tartani a szemét. Ezek szerint én nem akartam annyira.
2009. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy jó úszószemüveget!

Manapság a vízforgatós medencék korában már tele van vegyszerekkel a víz, a szemed éppségét kockáztatod, ha szemüveg nélkül nyitod ki víz alatt.

Talán még a természetes vizekben (folyók, Balaton) lehet szemüveg nélkül úszni.

2009. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz!

Nagyon jó szilikonanyagű szemüvegeket lehet kapni, a klór nem használ a szemnek.

Egyébként úszók, vizilabdázók számára van valami gakorlat, amivel pár óra alatt ez a reflexes vízalatti szembecsukás kiiktatható.

Sajnos nem tudom a módszert, én is úszószemüvegben sportolok.

2009. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak mi nem használhatunk szemüveget. :-(

De valaki más tudná mi az a gyakorlat?

2009. jan. 21. 14:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a fürdőkádban sajátítottam el a nyitott szemet víz alatt, tiszta vízben , Először 1 fél másodpercig csíp utánna meg tök jó érzés :D én szeretek nyitott szemmel úszkálni.


üdv.

2009. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, úszóedzők tudják azt a gyakorlatot. Egyébként nemértem, mi az, hogy nem használhattok szemüveget?? Ezt nem tilthatja meg senki neked, épp azért találták fel, hogy védje, óvja a szemet a klóros víztől!
2009. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Szemüveget nem tudom miért nem használhatunk. Csak egy lánynak engedték meg, akinek valami szem problémája van és nem is tesizhet miatta.

2009. jan. 26. 17:24
 8/16 anonim válasza:
100%
érdekes én 14 vagyok de nekem sosem jelentett gondot a víz alatt a szem kinyitása kicsit csípett de semmi különös na meg az h utána percekig nemlát az ember de az úszószeüveg a jó megoldás ha nembirja a szemed a klóros vizet
2009. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Az elején kicsit csíp...


Először a kádban nyitottam ki a szemem, forró volt a víz, nem volt túl kellemes érzés... Hideg(ebb) vízben egyszerűbb volt... De miután kimentem a vízből, a szemem kicsit bevörösödött...

2009. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

velem is ez volt a szitu..

19 vagyok utálom a vizet

nekünk is kötelező volt úszni... beszéltem az edzővel és mondta ha nekem ilyen sokat jelent ez akkor vegyek úszószemüveget

de ezt nem tilthatja meg neked senki

szerintem beszél erről a szüleidnek és lazán vigyél magaddal úszószemüveget

nem kaphatsz érte semmit

ami nem megy azt nem kell erőltetni :)

2009. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!