Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az uszodavíz mennyire káros a...

Az uszodavíz mennyire káros a szervezetre?

Figyelt kérdés
Mert olvastam pár helyen, hogy mivel klórozzák nem egészséges. Így most megéri eljárni úszni?
2011. márc. 3. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább menjél ki a Tiszára, amit a horgászok telisz@rnak :DD


Megéri, persze hogy megéri lejárni úszni, nagyon jót tesz az embernek az úszás, a klór meg nem károsítja az egészséget ilyen mennyiségben.

Lehet hogy jobb hogy raknak a vízbe klórt mert fertőtlenítésre rakják bele...

A mai világban már semmi se egészséges...

2011. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Max. egyeseknek a szemét zavarhatja (úszószemüveg), de amúgy nem veszélyes mennyiség ami a vízben van, az pont arra van hogy tiszta legyen. Mindenesetre az úszóink, vizilabdázóink akik nap mint nap a klóros vízben úsz(t/n)ak igen jó egészségnek örvendnek. Példának okáért az '56-ban aranyérmet szerző vizilabdacsapatból (9 fő) 6-an még ma is vígan éldegélnek (nem betegeskednek), ami korosztályukra nem igazán jellemző, lévén van aki már jócskán 80 felett jár közülük. Tehát lehet hogy tisztán a Cl mérgező anyag, de a vízben ez nem jelentkezik. De ezzel azért nem arra akarlak buzdítani hogy igyál uszodavizet rendszeresen, az sem jó, de miközben pancsolsz benne nem tud neked ártani.
2011. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Járjál úszni nyugodtan. A gond a hajnál kezdődik. Ha sűrűn jársz (naponta-kétnaponta) a hajad sűrűn fogod mosni és nagyon hamar "hozzászokik". Így ha úszol, ha nem két naponta bezsírosodik. Én a napi úszás után a Bánfit használom. Kímélő!


Klórnak nincs érezhető káros hatása (Békéscsaba & Gyula uszodáiban úszok naponta). Hajam sem hullik, bőrnek sincs gondja.


Több előnye van, mint hátránya a dolognak!

2011. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én heti 2x járok. Eddig én sem tapasztaltam káros hatást, továbbra is fogok járni. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 11. 18:19
 5/8 anonim válasza:
100%
szia nem olvastam az eddigi kommenteket de heti 1x járok 12 éve úszni, és én még úszószemüveget sem használok mert zavar, de max annyi h a szemed csípheti a klór. ami még volt h egyszer fülfertőzést kaptam, de azt csak gyanítom h ott, nem bizonyított, bárhol elkaphattam. több a fertőzés, de az bármilyen vizes környezetben az, és van szemüveg, füldugó, stb. semmi aggodalomra nincs okod. én már 12. éve járok, és nem haltam bele egyszer se.
2011. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
előző vagyok. amúgy a klór fertőtlenítésre van, szóval nagy bajod nem lehet, de zuhanyozz le utána annyi, meg ha a hajad érzékeny, aznap moss hajat, amikor úsztál, d e én 12 év alatt egyszer sem csináltam (mmint a hajmosást aznap) és szép egészséges hajam van. szal rajtad múlik, nem lesz itt semmi baj.
2011. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De hogy érted? Úszás után nem mostál hajat sose? Amúgy izmosodtál az úszástól?
2011. márc. 28. 14:12
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem, úszás után ott helyben sose mostam hajat. Most keddenként járok úszni, és kedden este mosom meg, de nem az úszás miatt, csak mert 2 naponta szoktam, és pont így jön ki. És nem lett semmi baja, hosszú hajam van, egészséges.

Izmosodni? Hát nem tudom. A vállam talán kissé szélesebb, de nem olyan mértékben, csak aki tudja, az veszi észre. Biosz órán egyszer megmértük a tüdőkapacitást, és egy átlag tizenéves lánynak (18 vagyok) 3 liter, nekem pedig 3 és fél liter a tüdőkapacitásom. nem tom, ez neked erősödésnek számít? Így alkatra nem tudom megmondani, az úszás nem egy hájledolgozó sport, ha erre gondolsz, de erősebb leszel tőle.

2011. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!