Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A pillangóúszásnak honnan...

A pillangóúszásnak honnan ered az elnevezése? Mert delfinnek is nevezik itt-ott, a pillangó pedig nem tud úszni. Hülye kérdésnek tűnik, de tényleg érdekel, az elnevezés eredete.

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 11:26
 1/5 TWIO válasza:

Laikus vagyok, hozzá nem értő, de azért leírom a véleményem :). Szerintem azért ez a neve, mert olyan a testmozgás, mint ahogyan egy pillangó repül.

http://www.youtube.com/watch?v=vursEFyCOcw

Itt egy videó is. A szétdobott karok, mint a pillangó szárnyai. A fel-le emelkedés, süllyedés is tükröz valamit egy pillangó repüléséből. Én ehhez rokonítom :).

2011. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Laikusként én is csatlakozom. Delfinnek pedig azért nevezik, mert úgy mozog a tested úgy "hullámzik", ahogy a delfin hajtja magát a vízben. :)
2011. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a delfint azt értem, a pillangónak is van értelme a mozgás miatt, viszont a delfin logikusabbnak tűnik, mert tud úszni, szerencsétlen pillangó pedig nem :-)
2011. márc. 8. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

az első hozzászólónak igaza van

és delfinnek azt nevezik amikor még valaki tanul és nem csinálja a kartempót csak deszkával a hullámmozgást!

2011. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Delfin víz alatt.

Pillangó vízszínen.


Egyértelműen a test, ill. kar mozgás delfint illetve pillangót stilizál.

2011. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!