Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pegetésnél, domolykóra,...

Pegetésnél, domolykóra, balinra, pisztrángra 22mm-es monofillal érdemes pergetni? A fólyón ahol pergetek néha beugrik csuka is.

Figyelt kérdés
a Fő kérdés szal: Főleg domolykóra és pisztrángra 22-essel érdemes pergetni?
2011. ápr. 12. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet próbálni, igen, bár a folyó vízhez inkább ajánlanám a fonott zsinórt, nem a monofilt. A fonottból is elég a 22-es, akkor is jobb, mint a monofil. A monofilt én inkább halastavaknál szoktam használni. Amúgy mégegyszer mondom, eredményes lehetsz, de hosszú távon a fonott szerintem jobb:)
2011. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zull válasza:
100%

Az általad említett halfajoknál szerintem a 22-es monofil pont jó. Az, hogy néha beugorhat egy-egy csuka csak ad egy kis plusz adrenalin-löketet, de azt sem lehetlen azzal kifogni, csak szerencsés akadás kell.;)


De ha fonott zsinort szeretnél akkor 14-16-os is bőven elég lehet domi, balin és pisztráng esetében!

2011. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

a 22-est én sokallom... Vékonyabb damillal jobb dobótávot érsz el, ami ugye jelen esetben fontos, mert domira meg pisztrángra kicsi műcsalik kellenek, amikkel alapból nem tudsz akkorát dobni... Én vékonyabbal próbálkoznék..

Javaslom figyelmedbe a fonottakat, ott kb a 10esnek van akkora szakítószilárdsága, viszont jóval nagyobbat tudsz vele dobni, és jobban érzed is a csalit, leakadásnál meg könnyebben szabadítasz!

2011. ápr. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tobb domolykot akarsz fogni, akkor oda a legjobb a 18as atlatszo monofil. Az a tuti. Ha uszozol akkor 16os a legjobb. Nalam egyszer egy 28as monofil volt es aval is fogtampergetve 2 szep domit, de az olyan veletlen.

Balinra pergetni lehet vastagabb kell mind a 18.

2011. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!