Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Víz alatti kéz (en) álláskor...

Víz alatti kéz (en) álláskor lehet gond? Lehet veszélyes?

Figyelt kérdés
Mikor először próbálgattam, kis híján bevertem a fejem a medence aljába és elég durva lett volna. De azóta persze belejöttem. Ha másnak magyarázom, hogy hogyan csinálja, hogyan, mire kell a figyelmét felhívni? Amíg először próbálkozik az ember úgy beverheti a fejét h sztem bele is halhat. Vélemény?
2011. júl. 13. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Használjatok bukósisakot.
2011. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kiskölyök koromban csináltunk ilyent mi is, de egyszer se vertem be a fejemet!

Szerintem nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy lefejeld a medence alját!

Belehalni biztos nem lehet egy akkora ütésbe!

2011. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ennél már csak néhány goblein szakkör veszélyesebb. Életveszélyes, amit azok a hülyék művelnek.
2011. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer vertem be hasonlóan a fejem, amikor a gyerekmedencébe fejest ugrottam.. - de túl lehet élni, igaz, nem egy kellemes dolog.. :D
2011. júl. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
60%

Csak hogy valaki a kérdésre is válaszoljon. :)


A fontos, mindig előbb a kezed nyújtsd lefelé, akkor nem verheted be a fejed, ha a kezed már lejjebb van. Fontos valamint, hogy minél mélyebb vízben csinálod, annál könnyebb, hiszen ha a súlypontod a víz alatt van, nehezebben dől el a lábad. Kezd tehát mellkasig érő vízben, de csak ha tapasztalt úszó vagy. Fontos hogy előbb párszor merülj meg a vízben, és csak utána fordulj fejjel lefelé.

Ha ott már könnyen megy, mehetsz 15 cm-el kisebb vízbe, és így tovább és így tovább. Ha már simán megy úgy, hogy egyenesen kint vannak a lábaid, próbálj terpeszt, egyiket behúzni, ilyen "szinkronúszó formációkat". :)


Tipp: ha valakinek nem megy úgy hogy a kézfejét teszi le, az kisebb vízben (derékig érőben) próbálja meg azt, hogy az egész alkarja lent van a talajon/medence alján Homorítással ez is kivitelezhető, és az egyensúly problémákkal küzdőknek könnyebb.


Remélem segíthettem.


Keep smilin'!


20/L

2011. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

tegnap 19:13

Hú, te nagyon profi lehetsz, köszi a részletes ismertetőt! :D

Igazad van, tényleg a sekélyebb vízben fejeltem le én is majdnem a medence alját :D

Sztem sekélyebb vízben könnyebb, mert nem visz a víz. De megtanulni tényleg mélyebben érdemes kezdeni.

Am hogyhogy ilyen részletes profi leírást tudtál adni? Valamilyen "szakmabeli" vagy?

2011. júl. 15. 00:12
 7/15 anonim válasza:
44%

Profi? Dehogy. Csak gyerekkoromban sok időt töltöttem a Balatonon, és persze éjjel-nappal a vízben voltam. Szerintem minden gyereknél eljön egyszer ez az idő, amikor ezt próbálgatja.


(Csak olyan vízben tud elvinni az ár, aminek van sodrása. a Balcsinak nyugalmi időben, meg egy medencének nincs. :P)


Hajrá hajrá!


20/L

2011. júl. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
ne fossá már komolyan....
2011. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:39

De én nagyon félek :SSS mi lesz?????

2011. júl. 18. 21:25
 10/15 anonim ***** válasza:
pfffff
2011. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!