Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gond ha nem 3óránként, hanem...

Gond ha nem 3óránként, hanem egy óránként eszek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy egy idő után az emésztésed nem fogja tolerálni a dolgot. Amúgy hogy bírsz óránként enni? Én úgy szoktam, hogy akkor eszem meg a következő adagomat, amikor már érzem, hogy lefér. Ha nem fér le, nem tömöm magamba, azt meghagyom a hárdkóroknak.

Amúgy visszatérve a kérdésre, lehet, hogy nem ártana egy kis szünet, hogy pihenjen a hasnyálmirigyed. Ja, és átlagban 3 óra az emésztési időszak, szóval szerintem nem kell óránként enni.

2011. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a hasnyálmirigy dolognak semmi orvosi alapot nem tudok mondani, ez csak az én agyszüleményem!
2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De, baj. Azontúl, hogy simán elhízhatsz (bár ez nyilván a kalóriabeviteltől függ), kitágul a beled, és rohadt nehéz lesz visszaszokni a sima kajálásra (vagy csak simán nem tudsz majd vmi miatt óránként kajálni), és hormonálisan sem tesz jót. Pontosan nem tudom az okát, de az ilyen gyakori kajálás a GH szintednek sem tesz jót.
2011. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

másik egyszerű ok, ez tudományos.

emésztő enzimek nem termelődnek újra 1 óra alatt. illetve nem lesz elég nagy mennyiség. és ez igaz az epére is.. szóval nem tud a szervezet egész álló nap minden emésztési fázist állandó hatékonysággal végezni, elvileg.

Try, hasnyálmirigynek nem biztos hogy pihenés kell, szimplán némi idő mire összejön egy adag hasnyál. ha meg kevesebb van, akkor rosszabb lehet majd az emésztés hatásfoka, emésztési zavarok léphetnek fel esetleg.

2011. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyit még hozzátennék, hogy ez csak délelöttre vonatkozik, amíg suliba vagyok. Azt a 3kajálást amit amugy is meg ennék délelött, bontanám szét ugy, hogy minden szünetbe eszek. Délután már rendesen 3óránként kajálnék.

2011. okt. 21. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem akkor sem jó,ha óránként eszel.
2011. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

erről az enzimes dologról éppen olvasok egy könyvet-tanulmányt ilyen dolgokról.

kicsit nézz bele

[link]

2011. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!