Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mekkora horgot használjak?

Mekkora horgot használjak?

Figyelt kérdés
Nádi úszózásra készülök. Kárászokkal, dévérekkel is elégedett lennék, de nem bánnám ha egy nagyobb(2-3 kilós) ponty vagy amur is akadna. Milyen horgot használjak, hogy a kárász is felvegye, de de az amurt is elbírja 2-3 kg-ig?
2011. júl. 17. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

6,8


de csalitol is fugg.

Dontsd el, hogy mekkora halat akarsz es akkora horgot tegyel, hogy jo legyen. Igy nem lehet horgaszni, hogy tenyeres karaszt is meg akarom fogni de ha elveszi egy 10 kg-s ponty akkor az is akadjon meg. Persze nemigaz, hogy egy 10-es horoggal nem lehet megfogni egy 5 kilos pontyt de az mar szerencse is.

2011. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4-es, esetleg 2-es.

Én nagy horgot kötnék. Inkább legyen kevesebb kapásom, de azt a néhány testesebbet fogjam meg.

Ez elég erőltetős műfaj! Nem lehet gyenge/kicsi horoggal leülni.


Egy 2-3 kilós pontyot nem olyan egyszerű megfordítani 20-30 centire a nádtól...

2011. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 4-es horgot a 1,5-es, 2-es ponty már felveszi?
2011. júl. 21. 09:48
 4/5 DannyZuko ***** válasza:
fel. én is azt javaslom, ha kissebb horgot is használsz, mondjuk kárász-pontyozót, akkor valami igényesebbet vegyél, mert ha 2-3 kilós ponty megindul a nádfal felé, akkor ott bele kell kapaszkodni, hogy megforditsd. pláne ha nyurga, vagy amúr.
2011. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én harcsázni 10 szoktam!
2011. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!