Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik damilok jó feederezni?...

Melyik damilok jó feederezni? (Több véleményt)

Figyelt kérdés

Fenekezővel szép pontyokra, pár darab keszeg talán ha olyan tóra megyek, példák számát kérem válaszba, köszönöm.

Főzsinórok:

1. [link]

2. [link]

3. [link]

Előke:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


2011. aug. 24. 10:59
 1/4 A kérdező kommentje:
gold star strom 360-as bot-ra ÉS gold star top fighter plus első fékes orsóhoz ami passzol
2011. aug. 24. 11:03
 2/4 anonim válasza:
Szerintem bármelyik. Amelyik neked tetszik :D
2011. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Én nem ragadnék le egy-egy márkánál. Szerintem olyan főzsinórt válassz, aminek kicsi a nyúlása, ezeket megismered arról, hogy kissé merevebbek, nem lágyak. Jobban közvetítik a botspicc felé a kapáskor fellépő pöcögtetést, ütögetést és húzást, mert nem annyira nyúlnak, kisebb a "gumikötél" effektus. Ha nem akadós a víz, van hely fárasztani, és nem akarsz nehéz kosarakkal horgászni, akkor elég a 20- max. 22-es főzsinór. Gorombább helyre a 25-ös. Ha nagyokat kell dobnod, nehéz szerelékkel, heavy feeder bottal, akkor elgondolkodhatnál a fonott főzsinór kérdésén, 10-es vastagságban, eléje kötött 5-10 méternyi 30-as monofil dobóelőkével (vagy 50cm power gum!), ami a fonott hiányzó rugalmasságát kompenzálná fárasztás során. Előkezsinórnak minden esetben színtelen áttetszőt választanék, általában 40-50 cm-es hosszban, vastagságát a főzsinóréhoz képest 0,02- 0,04mm-rel csökkentve. (pl. 20-as főzsinór, 18-as előke) A zsinór erejének harmóniában kell lenni a botéval.
2011. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem vagyok sznob, de nem vennék ilyen damilt. egyszer ugrottam bele ebbe a 600ft/100m történetbe, ésmikor kibontottam a damilt, vagy 90m-t letépkedtem a spulniről, erőlködés nélkül( 35-ösből)
2011. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!