Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hány éves kortól lehet a...

Hány éves kortól lehet a hivatalos horgászengedély?

Figyelt kérdés

Jövőre 14 leszek nyáron és nagyon szeretek horgászni csak az a baj hogy valakivel mindig ki kell mennem ha akarok mert még gyerek engedélyem van..

Én ugytudom 14 évesen már letehetem a horgászvizsgát és megkaphatom azt az engedélyt amivel már egyedül engedély nélkül fenekezhetek is több bottal nem csak egyel úszózni!

Ha 14 évesen lelehet lerakhatom szülinapom (június) után rögtön?


2011. szept. 3. 12:57
1 2
 1/11 J0Có95 ***** válasza:
6%
Gyerekek ne horgásszatok... Kedves kérdező, neked is megtíltom hogy horgássz... pfffúú aki horgászik, mindd gonosz ember és a telefonjuk is csipog.. :DD felejtsétek el a horgászatot és a halakat, menjetek piacra!! mi a jó abban hogy 37fokban ülsz a tóparton és várod a kapást? nem értem komolyan.. inkább csajozzatok, a nőkkel kell foglalkoznotok! vagy gyúrjál vazze.. ne pecájjá :DDD
2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Járok gyúrni és jó kondiban vagyok 3 féle sportot űzok van csajom is..

És az a jó benne hogy ha fogsz halat.Plusz megnyugtat és jó is.De nem lennél szíves a kérdésemre válaszolni?

2011. szept. 3. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az állami horgászjegy díja 1000 Ft. 14 év alattiaknak és 70 év fölöttieknek viszont nem kell fizetni a díjat.


Minden horgász köteles horgászvizsgát tenni, minek megléte feljogosítja az Állami horgászengedély kiváltására. Kivéve a gyermek horgász, nekik nem szűkséges horgászvizsgát tenni. A horgászvizsga életfogytig, az Állami horgászengedély 1 évig érvényes.

2011. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
gyerekhorgász asszem 14éves korig vagy. vagy 18? már nemtom
2011. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

A horgászvizsgáról tudok de engem az érdekelne hogy június után amikor már elmúltam 14 akkor utána rá egy hétre vagy hamarabb letehetem e?!

De olyan engedélyre gondoltam én is amivel már egyedül felügyelet nélkül horgászhatok.

Akkor van fizetős is meg vizsgás is?

Én ugytudom 14 éves kor után lehet.

2011. szept. 3. 14:43
 6/11 J0Có95 ***** válasza:
14%
inkább a csajodat horgolnád.. mondom, felejtsd el a botokat, tavakat, halakat, és csóri gilisztákat.. gondoltál már arra hogy fáj nekik amikor horogra fűzüd őket?:D ne horgássz:D
2011. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha sajnálod alapíts Mentsük a Gilisztákat a Gonosz Horgászoktól alapítványt!

Amugyis nem törpézek giliszta ahoz szokott inkább kelleni kukoricával és aromás pufikkal szoktam..meg néha csontival..

Horgászni megnyugtató és én nagyon szeretek mert leülök a tóra és várom a halat!Ha fogok nagy élmény...

De még mindig nem az a kérdés hogy ki engedne horgászni..

2011. szept. 3. 18:16
 8/11 gomzoli ***** válasza:
Szia, a születésnapod után 14 évesnek minősülsz, tehát leteheted a vizsgát, és kaphatsz állami engedélyt. Nem tudom, létezik-e még az Ifjúsági engedély, az én időmben volt, 14 és 18 éves kor között. De hogy a szülinapod előtt, az év elején lehet-e, azt nem tudom. Talán megengedik. De ha betöltöd a 14-et, akkor biztosan. Sok sikert!
2011. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Értem!:)

2011. szept. 9. 17:51
 10/11 leves 66 válasza:
Sziasztok, nem tudja valaki hogy mik lesznek a kérdések a 14 éves kori horgászvizsgán???
2012. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!