Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A kenuzás mennyire egyoldalú?...

A kenuzás mennyire egyoldalú? Viszonylag mennyivel lesz izmosabb a gyakrabban használt kéz mint amásik?

Figyelt kérdés
Most kezdtem kajakozni edzés-szinten. Mivel evezős táborban (sulis) bal kézzel kellett eveznem, hozzá szoktam. De mivel jobb kezes vagyok, hasznosabb lenne ha az lenne erősebb. Most még szerintem át tudnék állni, csak egyszer voltam edzésen.

2011. szept. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Csak akkor lesz érezhető, látható a különbség, ha már évek óta evezel, és napi szinten edzések vannak. Akkor kb 10 év evezés múlva a kenuzás következményeképp féloldalas lennél, mert az egyik oldalad erősebb lenne mint a másik.
2011. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ez egy tévhit hogy a kenu csak az egyik kart erősíti meg hogy féloldalas leszel tőle.Ha jó technikával csinálod mindkét karodat egyformán használod.Ha nem hiszed el nézz képeket kenusokról(pl. Vajda Attila).Amúgy énis kenuzok és mindkét karom ugyanolyan izmos.Az hogy melyik oldalon evezel nem függ attól hogy milyen kezes vagy.
2011. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ennek örülök:)
2011. dec. 14. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!