Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudnék tovább maradni...

Hogyan tudnék tovább maradni egy levegővétellel víz alatt? most 80-85 másodpercig bírom. Van e rá mód, hogy ezt az értéket fentebb tornásszam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Végezz állóképességi edzést,ahol a hangsúly a tüdőn van,pl futás,úszás és gyakorold hogy minnél tovább bírd.
2011. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát szoktam néha futkározni. 6,5 km megy 27 perc alatt... az jó? és valami légzési technika minden este vagy valami spéci akármi nincs?
2011. szept. 17. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Van rá mód, kevesebbet mozogj a víz alatt, és ha már úgy érzed lélegezned kell csináld de csak a reflex légzést, szóval próbáld mozgatnia tüdődben a levegőt.

Egyébként ez az egész levegő visszatartás okozhat tüdőproblémákat, vagy durvább esetben ájulást is.

2011. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" ha már úgy érzed lélegezned kell csináld de csak a reflex légzést, szóval próbáld mozgatnia tüdődben a levegőt. "


ezt nem igazán értem...esetleg elmagyaráznád még egyszer?

2011. szept. 17. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:

korodtól, nemedtől is függ.

adott korban, pláne hölgyeknél ez a 80-85 másodperc igen jónak mondható.

szerintem felnőtteknél is átlag felettinek mondható. szóval csak így tovább.

2011. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

17/F vagyok

szóval csak továbbra is futkározzak? nem hiszem hogy az annyira növelné....jóóó , nem valami drasztikus fejlődésre gondolok, de mittudomén, például +10mp vagy ilyesmi...

2011. szept. 18. 14:32
 7/11 patricica7 válasza:
55%

Szia! Ha érdekel a dolog, akkor gondolom azóta sokat gyakoroltál. De szerintem hamar el lehet érni fejlődést. Én imádok víz alatt úszni, a medence alján pl.

Most mértem amíg egy napja még csak 1 percet bírtam, néha másfelet, ma már sikerült a 2perc 5 másodperc. A korábbi értékkel is összejött 25m úszás, de remélem sikerül 4 percre feltornáznom. Egy búvár ismerősöm szerint ez nem egy elérhetetlen cél. Szóval kitartás! 37/N

2012. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
patricica7 ezt a változást hogyan érted el és mennyi idő alatt is pontosan? egy nap alatt? :D az kicsit nagy rekord lenne sztem.
2012. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én 14/fiú vagyok és sikerült már 2 perc is... de szerintem jobb is lehet...
2014. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 12/F vagyok és nekem gyakorlás nélkül, nem medencében 1:20 volt a rekordom. Ez szerintem lehet jobb is.
2020. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!